Yazarlarımız

Kanada Geyikleri

Kanada Geyikleri

Kanada Geyikleri, lise yıllarında tanışan ve uzun zamandır dostluklarını sürdüren Eray ve Evren tarafından 2017 yılında kuruldu. Kanada’ya yerleşen iki arkadaşın ülke hakkında düşüncelerini, tavsiyelerini, deneyimlerini, yaşadıkları zorlukları paylaştıkları kanal bilgi ve deneyimlerini eğlenceli bir dille sunma amacı taşıyor. Kanada Geyikleri, Kanada içerisinde en çok içerik üreten Türkçe kanal olarak Türkiye ve Kanada arasında bir köprü konumunda.

Tüm yazılarını gör
Evren Başer

Evren Başer

2016 yılından beri Toronto’da yaşayan bir İzmitliyim. Kanada Geyikleri’nin kurucu ortağı, Recro Digital Marketing’de işçi, reklam seslendirmeni ve Acil Çıkış Podcast’in sunucu ve yapımcısıyım. Daha fazlası için “Hakkımızda” sayfasına bakabilirsin :)

Tüm yazılarını gör
Burcu Akyol

Burcu Akyol

2019 yılında eğitimci şapkasını çıkarıp Kanada göçmenlik danışmanlığı şapkasını takmış, bu kariyerini hayatında yapmış olduğu diğer tüm işler gibi büyük bir tutkuyla sürdüren, ve bildiklerini paylaşmayı aynı zamanda işinin sosyal sorumluluk tarafı olarak gören biriyim. Eğitimci tarafımın içerik üretmeyi ve paylaşmayı sevmemde etkisi çok büyük tabii. 2019 yılı başında kurduğum Northern Pathways Immigration Consulting çatısı altında Kanada’da yeni bir yaşama başlamak isteyen kişilere etik, güvenilir ve nitelikli hizmet sağlama misyonuyla çalışmalarıma devam ediyorum. Diğer taraftan üyesi olduğum Canadian Association of Professional Immigration Consultants (CAPIC) Eğitim Komitesinde yer alarak içinde bulunduğum profesyonel topluluğa da fayda sağlayabilmek için gönüllü çalışmalar yapıyorum. . Kanada göçmenlik sisteminde gerçekleşen tüm gelişmelerden haberdar olmak için @kanadadayeniyasam Instagram hesabını takip edebilir, northernpathways.ca adresinden sağladığım hizmetlerle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Tüm yazılarını gör
Konuk Yazar

Konuk Yazar

Konuk Yazar, platformumuza konuk olmuş, yazısını, içeriğini, gönlünden kopan kelimeleri bize emanet etmiş kişileri temsil eder. Yazının yazarı, yazının en sonunda belirtilir. Platformadaki tüm yazarların içerikleri, yazan kişiyi ilgilendirir, e tabii ki Kanada Geyikleri bu konuda sorumluluk kabul etmeyebilir. Siz de konuk yazar olmak isterseniz "Yazarlarımız" sayfamızdaki butonu kullanabilirsiniz.

Tüm yazılarını gör
Dilek Kansu

Dilek Kansu

1987 İstanbul doğumluyum. Beykent Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümü mezunu bir “İletişimciyim” Üniversiteye başladığım yıl olan 2004 itibariyle Expo Channel’da staj yaparak meslek hayatıma atıldım. Sonrasında sırasıyla Kanal D, CNN Türk, D Prodüksiyon, TVNET, 24 TV, KANALTÜRK gibi ulusal ve tematik kanallarda asistanlıktan uzmanlığa, yönetmenlikten prodüktörlüğe, programcılıktan haberciliğe pek çok görev ve departmanda bulundum. Başladığım ilk yıllardan, bıraktığım 2015 yılına kadarki 11yıllık medya serüvenimde çok keyif alarak çalıştım. Arada evlendim, çocumuza hamile kaldım, doğurdum, kendim büyütmek istedim derken birkaç yılı meslekten uzak geçirdim. Eşimin işi dolayısıyla Kanada’ya yerleştik. Geldikten sonra bizim gibi çocukla göçen ailelerle deneyimlerimizi paylaşmak için instragramda @kanadadabirturkaile adlı sayfayı kurdum ve maceramız burada devam ediyor...

Tüm yazılarını gör
Evim Kanada

Evim Kanada

Biz, Beril, Sedat ve Şule. Royal LePage Signature bünyesinde, 3 kişiden oluşan lisanslı emlak ve mortgage danışmanlarıyız. Bankacılık geçmişimiz, İstanbul'dan gelen dostluğumuzun ve tanışıklığımızın da etkisiyle beraber bu işi yapmaya karar verdik. Çok da iyi yapmışız :). Hem çalışıyoruz hem de eğleniyoruz! Kanada'da emlak sektörü oldukça hareketli. Doğru, güvenilir, güncel bilgiye ilk ağızdan ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için de Evim Kanada kanalını kurmaya karar verdik ve Kanada Geyikleri platformunda da yazılarımızla bilgi vermeye devam edeceğiz. Yorum ve sorularınızı da bekliyoruz ;)

Tüm yazılarını gör
İmer Şener

İmer Şener

İmer Şener, 1984 yılında İstanbul’da doğdu, İstanbul’da büyüdü. Gazi Üniversitesi FEF Kimya Bölümünden mezun oldu. Haccettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Pedagojik formasyon alarak eğitim hayatını tamamladı. (şimdilik) Eğitim alanında 2008 yılda Kimya Öğretmenliğine başladı. 2021 yılında öğretmenliği bırakarak Kanada’ya geldi. Eylül 2021 itibarı ile bir restaurantta mutfakta çalışmaya başladı. 2017 yılında hayatını Nevra Özören Şener ile birleştiren İmer, evli, mutlu ve çocuksuzdur.

Tüm yazılarını gör
Nazlı Kaya

Nazlı Kaya

Uzun yıllar İstanbul’da yaşayıp eğitim gördükten sonra 2017 yılında bilinmeyen bir diyara Toronto, Kanada’ya taşındım. Kısaca ben, Istanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine mühendisliği bölümünü tercih ettim. Lisans eğitimim sonrası, University of Toronto'ya araştırma görevlisi ve ders asistanı olarak geldim. Yarı-otonom arabalarda sürücü kontrolu üzerine tezimi yayınladıktan sonra burada profesyonel kariyerime başladım. Şu anda Kanada Mühendisler Odası'na kayıtlı mühendis olarak nükleer alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Kendimi tek bir alanla sınırlandırmamakla birlikte, farklı yönlerdeki keşfediş yolculuğum devam etmekte. Sürdürülebilirlik, yaratıcılık ve kapsayıcılık benim için çok önemli! Bu konularda çeşitli kurumlarda gönüllü işler yapıyorum; örneğin, Ontario Society of Professional Engineers, TurkishWIN vb. Kariyer veya herhangi bir konuda danışmak isteyenler bana LinkedIn’den ulaşabilirler.

Tüm yazılarını gör
Tuğba Arslan

Tuğba Arslan

Bahçeşehir Ünivertesi 2019 tezli MBA mezunuyum. 10 yılın üzerinde bankacılık sektöründe leasing, kurumsal ve ticari bankacılık pazarlama ve de proje yönetimi finansmanın ardından, 5 yılın üzerinde sağlık sektöründe masanın diğer tarafında bütçe raporlama ve finans departmanında İstanbul'da çalıştıktan sonra 2019 yılında Kanada Toronto’ya taşındım. Geliş sebebim sadece dil öğrenip geri dönmekti ancak gelen pandemi bir çok kapı açtı. Öğrenci olarak başladığım bu süreçte bir Kanadalı olma yolunda öğrenciliğim devam etmektedir, umuyorum ki devam da edecektir. City Of Toronto’ da çalışmaktayım. Farklı kültürleri keşfetmek, yüzmek ve kano yapmak hobilerim arasında. Fırsat buldukça gönüllü olarak göçmenler ile çalışmaktan çok keyif alıyorum. Bu süreçte Toronto, Ontario'da karşılaşılan göçmenlerin yaşadıklarını, kendiminde bizzat yaşadığı olayları, konuları paylaşmak için ve bunları bir yerde yayımlayarak sizler ile burada yer almak istedim. Naçizane olarak Toronto’da görebildiklerimi @torontodaneyapilir Instagram sayfasında paylaşmaktayım. Sorularınız olur ise iletişime geçebilirsiniz sizler ile bilgilerimizi paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

Tüm yazılarını gör
İris Unlu

İris Unlu

2015 yılından beri Toronto’nun yerlisi olmaya çalışıp bu şehirde turist gibi yaşamaya bayılıyorum. Recro Digital Marketing’de Dijital İletişim Stratejisti olarak çalışmanın yanı sıra, Toronto’da yeni yeni mekanlar keşfetmek (pandemi öncesi) ve psikoloji ile ilgili kitaplar okumak (pandemi sonrası) ilgilerim arasında.

Tüm yazılarını gör
Gözde Kazazoğlu

Gözde Kazazoğlu

*Yükseleni yay olan tam bir boğa burcu kadınıyım, ve yaş aldıkça da yay burcuna evriliyorum. *Politika, kamu ilişkileri ve kurumsal vatandaşlığa duyduğum ilgi hem işim hem de eğitim hayatım oldu. İşletme alanında doktoramı yaparken, uluslararası bir şirkette Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya’dan sorumlu kamu ilişkileri yöneticisi olarak görev aldım. *Son olarak, alanımda kendimi daha da geliştirmek ve mesleki açıdan Kuzey Amerika’da da uzmanlığımın olması için Carleton Üniversitesi’nde Politika Yönetimi Master programına başvurdum, ve burslu bir şekilde kabul aldım. *Eşim ve ben, kedimiz Pancar ile beraber Ağustos 2021’de Kanada’ya geldik, ve Ottawa’ya obamızı kurmaya çalışıyoruz. *Sizlerle başkent Ottawa’dan Kanada ekonomisi ve siyaseti ile ilgili güncel bilgiler paylaşmayı hedefliyorum. Yorumlarınız ve sorularınız için Twitter ve LinkedIn hesabımdan bana ulaşabilirsiniz. İyi okumalar!

Tüm yazılarını gör
Northern Pathways Immigration Consulting

Northern Pathways Immigration Consulting

Northern Pathways Immigration Consulting öğrenci vizesi, ziyaretçi vizesi, çalışma izni, ekonomik göç ve aile sponsorluğu kategorilerindeki kalıcı oturum izni başvurularında CICC lisanslı Kanada Göçmenlik Danışmanlığı yetkisine sahip danışmanlarıyla, göçmenlik danışmanlığı ve temsil hizmeti veren bir kuruluştur. Hizmetlerine northernpathways.ca bağlantısından ulaşabilir, web sitelerinde bulunan ön değerlendirme ya da iletişim formunu kullanarak kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm yazılarını gör
Begüm Ertuğrul

Begüm Ertuğrul

Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunuyum. Türkiye’de 11 sene boyunca severek yaptığım avukatlık mesleğinin ardından, 2016 yılında Kanada`ya taşındım. Kanada’da üç sene kadar büyük bir sosyal medya şirketi için; ifade özgürlüğü kapsamında içerik sınırlarının belirlenmesi ve politikalar oluşturulması için çalıştım. Bu süreçte bir yandan da göçmenlik hukuku üzerine eğitim aldım ve kariyerimi bu alanda devam ettirmeye karar verdim. 2021 Aralık ayı itibari ile Northern Pathways Immigration Consulting çatısı altında CICC’ye kayıtlı lisanslı Göçmenlik Danışmanı olarak çalışmaktayım. Fırsat buldukça göçmen ve mülteci kadınlarla ilgili çalışmalarda gönüllü olarak yer almaktan keyif alıyorum.

Tüm yazılarını gör
Sema Kuyuk

Sema Kuyuk

Çocukluğunda içe dönük, topluluk önünde konuşmaktan korkan bir kız çocuğu olarak içinde biriktirdiklerini 31 yaşında yetişkinlik motivasyonu haline getirmiş ve cesaret buldukça bunları videolar, yazılar halinde dışa vuran bir içerik üreticisiyim. Daha biyografik; doğma büyüme İnegöl’lüyüm. 19 yaşımda Ege Üniversitesinde İstatistik lisansı okumak üzere İzmir’e yerleştim ve mezuniyetimin ardından akademisyen olma arzumun peşinden gidip Uludağ Üniversitesi Biyoistatistik ana bilim dalında yüksek öğrenimime devam ettim. İki yıl İstanbul'da Haliç Üniversitesi, tıp fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra 2017 yılında sevgili eşim Ali ile birlikteliğimizin hayatımda yaptığı bir lokasyon değişikliği olarak Kanada'ya yerleştim. Varoluş yolculuğuma son 4 yıldır yol arkadaşım Ali ile birlikte Vancouver şehrinde devam ediyorum.

Tüm yazılarını gör

*Yazar sıralaması -editörler dışında- girdikleri içerik sayısına göre yapılmaktadır.