Havacılık Operasyonları

(Başlangıç tarihi: Eylül ayı)

Program Hakkında

Bu iki yıllık diploma programında havacılıkla alakalı, Kanada’daki kural ve düzenlemeleri de içeren kapsamlı bir eğitim alacaksınız. Aynı zamanda havacılıkta çeşitli operasyonlarda yer almak üzere gereken teknik ve pratik becerileri öğreneceksiniz. Havacılık Operasyonu diploma programı ile Transport Canada’nın uçuş harekat uzmanı lisans sınavlarını tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri de öğrenmiş olacaksınız.

Beceriler

Bu program boyunca geliştireceğiniz beceriler:

-Havacılık standartları

-Tarih ve düzenlemeler

-Havacılık yönetimi

-Hava operasyonları

-Uçuş planlama ve harekat

-Meteoroloji

-Acil durum planlaması

Staj

Opsiyonel Co-op

Tüm akademik gereksinimleri karşılayan öğrenciler, resmi bir çalışma ortamında isteğe bağlı bir staj yaparak çalışma dönemini/dönemlerini tamamlama fırsatına sahip olabiliyorlar. Çoğu durumda çalışma dönemi/dönemleri, iki akademik dönem arasında tamamlanan tam zamanlı ücretli bir pozisyonu kapsıyor. Sınırlı co-op imkanlarına sahip programlarda ise uygunluk için ek akademik gereksinimler ve iletişim değerlendirmesinden geçer not almak gerekebiliyor. Co-op programına katılım için uygunluk staj garantisi sağlamıyor. Staj garantisinden bağımsız olarak isteğe bağlı olarak co-op programına katılanlardan ek bir ücret talep ediliyor. Stajın dahil olduğu eğitim programında çalışma dönemi 2. yılda, üçüncü ve dördüncü dönemin arasında yer alıyor.

İş İmkanları

Bu programdan mezun olduktan sonra:

-Uçuş planlama uzmanı

-Uçuş harekat uzmanı

-Yer operatörü

-Havacılık kalite denetçisi gibi pozisyonlarda görev alabiliyorsunuz.

Bağlı Kuruluşlar

Havacılık operasyonları programını tamamlayan öğrenciler “Industry Canada radio” lisansını tamamlamak ve Transport Canada Uçuş Harekat Uzmanı Sınavına girmek için yeterli bilgiye sahip oluyorlar.

Not: Öğrencilerin, tüm Transport Canada sınavlarını geçmesi bekleniyor ve bu sınavlarda daha yüksek geçme notu gerekiyor.

Kaynak: Seneca College

Eğer Seneca College’da eğitim almak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 

*İşbirliği

Yorum bırak