Ailecek basketbola damga vurmuş Güler ailesinin bir ferdi, hem milli takım hem de oynadığı kulüplerde birçok başarıya ulaşmış, Darüşşafaka’nın şimdiki kaptanı Sinan Güler ile hem yurt dışı tecrübeleri, hem kariyeri, hem yatırımları hem de biraz Kanada hakkında sohbet ettik. İleride neden Kanada’ya gelme ihtimali olduğunu da sormayı ihmal etmedik.

Kanada Geyikleri Podcast’e özel olarak yaptığımız bu sohbetin tümünü aşağıdan ve tüm podcast platformlarından dinleyebilirsiniz.

Her şey Sinan kaptanın bizi takip ettiğini fark etmemizle başladı. Biz de merak ettik; Sinan Güler bizi neden takip ediyor? Hemen kendisiyle iletişime geçtik ve kendisi bugün karşımızda. Kaptan, egoistçe bir soru olarak anlaşılmasın ama neden bizi takip ediyorsun? İleride Kanada ile alakalı bir düşüncen mi var?

Kanada’ya 2018 yazında gitme fırsatı yakaladık eşimle beraber ve Toronto-Montreal’i çok güzel bir şekilde gezdik. Amerika ile birçok benzer yönü olmasına rağmen bambaşka bir ülke; yaklaşım olarak, insanları olarak ve eşimle beni oldukça çeken bir yer. İlerleyen dönemlerde hem girişimcilik adına hem de ikimizin de eğitimi için belli bir süreliğine ziyaret edebiliriz gibi duruyor. Fakat şu an profesyonel basketbol hayatım devam ettiği için, çok farklı planlar yapmanın mümkün olmadığı bir dönemdeyim. Ama bir dünya vatandaşı olarak, her yeri gezme potansiyelim olduğu için Kanada iyi bir başlangıç noktası olabilir…

Kariyerinin başlangıcı Amerika’da kolej okuma yıllarına denk geliyor değil mi kaptan? Montana eyaletindeydin, bildiğimiz kadarıyla orası da oldukça soğuk olmalı.

Montana’da okurken -30’u gördüm ama parmak arası terlikle, şortla, karın üstünde yürüdüğüm ve bu şekilde okula gittiğim de çok oldu. Kuru soğuk bir havası vardır. İlk iki sene Salt Lake College’da okudum ve oynadım. Şehrin en büyük üniversitelerinden birindeydim. Orada basketbol oynayarak kendimi tanıma şansını da yakaladım. Çok farklı, kültürü, yaşaması çok değişik bir şehirdi. Benim okula gitme motivasyonum basketbol oynamaktı, özellikle kendi yaşlarımda olan kişilerle birlikte oynamak. Çünkü Türkiye’de profesyonel olduğunuzda böyle kazanamacağınız bir rekabetin içine gireceğiz gibi hissediyordum. Üstüne de eğitimimi tamamlayabilmek amacımdı…

devamını podcast üzerinden dinleyebilirsiniz.

Yorum bırak