İşinizi seviyor olabilirsiniz, ancak bu işler arasında en iyilerinden biri mi? Indeed, dünyanın en büyük iş arayan ve işveren davranışları veritabanını kullanarak derlediği 2024 yılındaki Kanada’nın en iyi 10 mesleği listesini oluşturdu!

Bu nedenle, yeni bir iş arıyorsanız veya sadece kariyerinizin nerede durduğunu görmek istiyorsanız, işte yılın en iyi 10 mesleği listesi.
2024’ün En İyi 10 Mesleği:

  1. Kıdemli Vergi Müdürü
  2. Çocuk Koruma Uzmanı
  3. Kurumsal Yönetici
  4. Kıdemli Elektrik Mühendisi
  5. Yardımcı Dekan
  6. Yapı Mühendisi
  7. Kıdemli Proje Koordinatörü
  8. Proje Mühendisi
  9. Kütüphaneci
  10. Maliye Yöneticisi

İş unvanıyla birlikte, liste her bir rolün yıllık ortalama maaşını, 1 milyon kişi başına düşen iş sayısını, iş payındaki yüzde değişimini ve rolde uzaktan çalışma imkanını göstermektedir.

Indeed Verileri

Indeed’e göre, “uzaktan ve hibrit seçeneklere sahip işler, bunlara sahip olmayanlara göre daha fazla iş arayan ilgisi uyandırıyor ve daha hızlı bir şekilde dolduruluyor.” Bu liste dahilinde yer alabilmek için işin en azından iş ilanlarının yüzde 10’unun ‘uzaktan’ veya ‘hibrit’ kelimesini içermesi gerekiyordu.

Listede yer alan tüm işler, 63.200 Kanada doları olan Kanada orta maaşının üzerinde bir ücret sunmaktadır. Listede yer almasına karar verilen diğer faktörler arasında iş ilanlarındaki payına dayalı olarak fırsat büyümesi ve rolün mevcudiyeti bulunmaktadır.

Indeed, mevcut bir trendin, önceki yıllardaki büyük işten çıkarmaların ardından teknoloji ile ilgili rollerde bir azalma olduğunu belirtmektedir. Bu trend, genellikle yüksek ücretli ve geniş çapta talep gören bu rollerdeki işe alma sürecinde devam eden bir yavaşlamayı öngörmektedir.

Eğer mevcut kariyeriniz sizi tatmin etmiyorsa, 2024’te bu işlerden birini düşünün!

kaynak

Yorum bırak