Kim zaman zaman saat 15.00’te masasında, Avrupa tatili planları yaparak hayal kurmaz ki? Hepimiz zaman zaman yaparız!

Ne yazık ki, hayat pahalı ve belki de şu anda dünyanın öteki ucuna gitmek en iyi mali hamle değil. Ama endişelenmeyin, Kanada içinde seyahat ederek oldukça uygun fiyata eski dünya cazibesini bulabilirsiniz!

İşte tüm Avrupa tatili avantajları… devasa zaman dilimi farkı veya para birimi değişimi olmadan. Hatta pasaportunuza bile ihtiyacınız olmayacak!

İşte 5 Kanada şehri, tüm istediğiniz Avrupa cazibesiyle – belki sizi bile kandırabilirler!

Collingwood, ON

Ontario’da biraz Avrupa’nın var olduğuna şaşırabilir misiniz? Sevimli şehir Collingwood, resim-perdeleri olan sahil şeridi, canlı kültürel sahne ve yakındaki Blue Mountain gibi şehirlerle sık sık karşılaştırılır.

Kış aylarında güzel bir kaçış noktasıdır, ancak mevsim ne olursa olsun, bu kasabanın sahil cazibesini ve tarihi mimarisini seveceksiniz. Fotoğraf fırsatları her yerde!

Nerede kalınır: Candlewood Suites Collingwood

Victoria, BC 

Tabii ki, Britanya Kolombiyası’nın başkenti İngiltere’ye övgüde bulunurdu. Victoria, İngiliz cazibesi, yeşil bahçeleri ve sokak sanatçıları ve satıcılarla dolu resim-perdeleriyle ünlüdür.

Sokaklarda dolaşırken bir gün geçirirseniz, sizi Bath veya Cambridge gibi İngiliz şehirlerini düşündürebilir. Victoria, fotojenik mimari açısından oldukça zengindir ve high tea için rezervasyon yapabileceğiniz birkaç yer bulunmaktadır! Batı kıyısında küçük bir İngiltere dilimi – ne kadar tatlı!

Nerede kalınır: Holiday Inn Victoria – Elk Lake

Montreal, QC 

Kuzey Amerika’nın Paris’i olarak adlandırılmış olmasının bir sebebi var! Montreal, Avrupa gelenekleri ile Kuzey Amerika modernliğinin eğlenceli ve canlı bir karışımıdır. Yalnızca yapılacak şeyler için bile bir geziye değer!

Şehrin çeşitli kültürel sahnesi, hareketli kafe kültürü ve şık butikleri, Le Marais veya Montmartre gibi Paris mahallelerini çağrıştırır. Tıpkı tarihi ve modern mimariyi eklektik bir şekilde bir araya getiren İsviçre’nin Cenevre şehrini de hatırlatabilir.

Nerede kalınır: InterContinental Montreal

St John’s, NFL 

Canlı renkli sıra evleri, sarp sahil hatları ve zengin denizcilik tarihi için hazır olun. St. John’s, hikaye kitaplarından fırlamış gibi görünüyor, asla terk etmek istemeyeceğiniz türden!

St. John’s, İrlanda’nın Vahşi Atlantik Yolu boyunca sahil kasabalarını akılda canlandırıyor. Şehir, canlı bir pub sahnesi, geleneksel müzikler ve güçlü bir topluluk duygusu ile övünüyor. Tüm bu samimi ve sıcak misafirperverlik, sizi doğrudan İrlanda sahiline taşınmış gibi hissettirecek.

Nerede kalınır: Holiday Inn St. John’s Conference Centre

Kelowna, BC 

Muhteşem bağlar, yemyeşil meyve bahçeleri ve dalgalar halindeki tepeler… Toscana’da mısınız? Hayır! Burada Britanya Kolombiyası’nın Okanagan Vadisi’nde Kelowna’dan bahsediyoruz, ancak kesinlikle İtalya’nın kırsalında olduğunuzu hissedeceksiniz.

Kelowna, göz alabildiğine uzanan bağlarıyla, şarap üretimi için ideal Akdeniz iklimi sunar. Günlerinizi şarap tadımı yaparak ve göl kenarındaki plajda gevşeyerek geçirmek istiyorsanız – Kanada’nın Okanagan bölgesinden daha iyisini bulamazsınız.

Nerede kalınır: Holiday Inn Express & Suites Kelowna – East

 

kaynak

Yorum bırak