Toronto şehir merkezinin 50 km kuzeyinde bulunan dünyaca ünlü bir harikalar diyarı ya da daha klasik adıyla eğlence merkezi mevcut: Canada’s Wonderland. Kanada’ya yeni gelenler için mutlaka ama mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu eğlence merkezi, 2019 yılında TIME dergisi editörleri tarafından ‘Dünyadaki En Mükemmel 100 Yer’ listesine layık görüldü.

Canada’s Wonderland ‘de Neler Var?

Canada’s Wonderland ‘de 16 farklı roller coaster’ın dışında, kamikaze ya da balerin gibi adrenalin seviyenizi yükseltenlerle birlikte sulu kaydırakların, çarpışan arabaların, atlı karıncaların da bulunduğu hem yetişkinler hem çocuklar için toplamda 50’ye yakın (ya da belki de üzerinde!) oyuncak bulunuyor.

Canada’s Wonderland’in en göz alıcı roller coaster’ı Yukon Striker – Fotoğraf: BlogTO

Yukon Striker, Leviathan ve Behemoth gibi roller coaster’ların adrenalinden Planet Snoopy ve KidZville’in ufak mutluluklarına kadar Kanada’nın Harikalar Diyarı, Canada’s Wonderland, bir lunaparkta arayıp arayabileceğiniz her tarzda eğlence türüne sahip.

Biraz önce bahsettiğimiz Yukon Striker, 130 km/s’e ulaşan hızıyla  dünyanın en hızlı ve en uzun roller coaster’ı! Rotası içerisinde bir su altı tüneline giriyor, 360 derecelik bir döngü yapıyor ve 1 km üzerindeki pisti boyunca size bir ömür gibi gelen ama aslında 3 buçuk dakika süren açık havada asılı kalacağınız bir tecrübe yaşatıyor. 2019 yılında Canada’s Wonderland’in TIME dergisinin ilgisini çekme sebebi de bu roller coaster. Henüz bu roller coaster’a hiç binmediyseniz aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin ve nasıl bir deneyim olduğunu en azından bu şekilde görmüş olun 🙂

2021 COVID-19 Protokolü ve Biletler

Bu yılki Kanada Harikalar Diyarı deneyimi pandemi öncesine göre biraz daha farklı olacak gibi gözüküyor. Websitelerinin Welcoming You Back sayfasında açıkladıklarına göre:

  • Rezervasyon zorunluluğu: Tüm ziyaretçiler eğlence merkezine rezervasyon usulü ile kabul edilebilecek.
  • Mobil uygulama kullanma zorunluluğu: Grubunuzdan en az bir kişinin eğlence merkezinde olunan süre boyunca kullanabileceği ve uygulama indirebileceği akıllı bir telefonu olması gerekiyor.
  • Maske zorunluluğu: 2 yaş ve üzeri tüm ziyaretçilerin parkta olunan süre boyunca maske takmaları zorunlu.
  • Sağlık taraması zorunluluğu: Ziyaretçilerin parka girmeden önce pasif bir sağlık taramasını tamamlamaları gerekecektir.
  • El dezenfektanı: Park içerisinde birçok noktada bulabileceğiniz el dezenfektanı istasyonları mevcut.
  • Konum servisleri kullanımı: Mobil telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamasında Konum Servisleri özelliğini etkinleştirmek, gerçek zamanlı bildirimler almanıza olanak sağlayacağı için park yönetimi tarafından öneriliyor.Ziyaret etmeyi düşünenlere mutlaka websitelerindeki Welcoming You Back sayfasını incelemelerini öneriyoruz.

Biletler için ise her yıl olduğu gibi bu yıl da birden fazla kez girişe olanak tanıyan Yıllık Biletler ya da tek bir gün geçerli olan Günübirlik Biletler mevcut. Bu biletlerin dışında eğer isterseniz sırada beklemeden daha hızlı bir şekilde oyuncaklara binebilmek ve günün sonunda daha fazla oyuncağı deneyimleyerek günü kapatmak için ‘Fast Lane’ eklentisi için ek ödeme yapabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Canada’s Wonderland Twitter