TTC otobüslerinde kalabalıkla karşılaşmaktan bıktınız mı? Yoğun otobüsler pandeminin ortasında herkesin olmak isteyeceği son yer. TTC de sizi duyuyor çünkü bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için Rocketman uygulaması için harika bir güncelleme yayınlandı!

Şimdi, Rocketman uygulamasına aşina olmayan bir Torontonlu olmanız ihtimaline karşı, kemerlerinizi bağlayın ve hayatınızı değiştirmemize izin verin 🙂 Bu çevrimiçi uygulama, otobüsleri izlemek, program saatlerini kontrol etmek ve işe gidip gelme sürecinizi takip etmek için yaygın olarak Toronto yerlileri tarafından sıkça kullanılan bir uygulama. Sık sık TTC kullananlar için ezber bozan bir özellik.

Tamam, şimdi herkes aynı sayfada olduğuna göre, göreceğimiz değişikliklerden bahsedebiliriz. Bu zaman kurtarıcı uygulamaya yolcuları bilgilendirmek için yüzde kapasiteye dayalı üç katmanlı bir sistem geliştirildi ve bugünden itibaren Rocketman uygulaması, bir otobüsün gelmeden önce ne kadar meşgul olduğunu gösteren küçük semboller gösterecek.

Birinci katmanda taşıtın yoğun olmadığını göstermek amaçlı bir “kişi” ikonu gösterilecek. Bu katman, %30’dan daha az dolu bir TTC aracını temsil edecek. Yani bu da standart bir otobüste yaklaşık 15 yolcu, körüklü bir otobüste ise 23 yolcu anlamına geliyor.
İkinci katman biraz daha kalabalık bir taşıta işaret ediyor. İki kişi ikonu gördüğünüzde, otobüsün %30 ile %80 arasında bir dolu olduğunu anlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, standart bir otobüste 15 ila 40 yolcu arasına, körüklü büyük bir otobüste ise 23-54 yolcu arasına tekabül ediyor.

Son olarak ise en yoğun durumları işaret eden üç “kişi” ikonuyla gösterilen katman mevcut. Bu ikonu gördüğünüzde ya bir sonraki otobüsü beklemek isteyebilir ya da buna zorunda kalabilirsiniz. Bu seviye, aracın%80’den fazla dolu olduğu veya standart bir otobüste 40’tan fazla yolcu ve körüklü büyük bir otobüste 54’ten fazla yolcu bulunduğu anlamına gelir.

Şimdilik, bu güncellemeler yalnızca TTC otobüsleri için geçerli, çünkü bu araçlar, yolcu sayma ekipmanıyla donatılmış tek TTC taşıtları. Umarım yakın gelecekte diğer araçları da dahil edebilirler 🙂

Kaynak: Curiocity 

1 Yorum

Yorum bırak