Vancouver, 20’li yaşlardakiler için dünyada en yaşanabilecek şehirlerden biri seçildi. San Francisco’nun ilk sıraya yerleştiği listede Vancouver 4. sırada yer aldı.

Sıralama, Confused.com sitesinde yapıldı ve çeşitli kriterler göz önünde bulunduruldu. Bunlar arasında maaşlar, kiralar, ulaşım ücretleri, gece hayatı, şehrin sunduğu etkinlik imkanları, LGBTQ+ dostu olup olmadığı, Instagram’a uygunluk ve hatta bir bardak biranın fiyatı bile yer alıyor.

20’li yaşlardakiler için önemli olan pek çok kriter dikkate alınmış görünüyor. Bu yaş grubunun beklentileri arasında iyi bir iş bulmak, haftasonları çıkıp eğlenebilmek, iyi restoranlarda leziz yemekler yiyebilmek ve ucuz bira önemli bir yer tutuyor diyebiliriz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@gembenitez)

Vancouver çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Zamanınızı doğa yürüyüşü, alışveriş ve çevreyi keşfetmekle değerlendirmek mümkün.

Ayrıca şehrin Instagram fotoğraflarında göz alıcı göründüğüyse inkar edilemez bir gerçek. Dağlar, okyanus ve “Pink Alley”nin buluştuğu şehrin olduğu her fotoğraf daha da güzel çıkıyor.

Confused.com

Listede başka bir Kanada şehri olan Toronto da yer alıyor ancak Toronto bu listede 20. sırada. Listenin gece hayatı, şehrin sunduğu etkinlik imkanları, LGBTQ+ dostu olup olmadığı, Instagram’a uygunluk durumu kısmında renklerden oluşan bir ölçüm sistemi kullanılmış.

Şehir LGBTQ+ dostu olarak yüksek bir derecede yer alıyor olsa da gece hayatı açısından yetersiz kalmış. Ancak Vancouver, etkinlik imkanları ve Instagram kategorisinde de yüksek bir dereceye sahip.

Toronto’nun Vancouver ile kıyaslandığında gece hayatı açısından daha iyi imkanlar sunduğu görülüyor. Ancak yine de Vancouver bu listede Toronto’yu epey geride bırakmış.

Bu yüzden şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki eğer 20’li yaşlardaysanız ve Kanada’da yaşamak istiyorsanız, Vancouver’ı tercih etmek mantıklı bir karar olabilir.

Kaynak: Narcity

Vancouver’ı biraz daha tanımak ve fikir edinmek için linkteki yazarımızın şehirle ilgili deneyim yazısına da göz atabilirsiniz.

Yorum bırak