Her yıl düzenlenen ve dikkatleri epey üzerine çeken Çıplak Bisiklet Sürme etkinliği bu yıl Toronto’ya geliyor. Etkinliğin 11 haziranda gerçekleşmesi planlanıyor.

Etkinliğin organizatörlerinin ifadesine göre Çıplak Bisiklet Sürme Etkinliği fazla petrol kullanımı ve yarattığı çevre kirliliğine karşı bir protesto. Aynı zamanda da yollarda bisikletçilerin güvenli bir sürüş gerçekleştirmesini sağlamak ve vücudu özgür bırakmak adına bir eylem.

Bu sürüş etkinliğine katılmak ücretsiz ve kayıt şartı aranmıyor. Etkinlik tüm dünyada 80 farklı şehirde düzenleniyor. Eğer isterseniz giysilerinizle de katılabiliyorsunuz.

Organizatörler pandeminin etkisinin yavaş yavaş kalkmasıyla bu seneki sürüşün şimdiye kadarki en katılımcısı bol ve renkli olan olacağına emin. Ayrıca 2021’de olduğu gibi herkesin maske ve mesafeye özen göstererek gelmesinin katılmak için yeterli olduğunu ifade ediyorlar.

Dünya Çıplak Bisiklet Sürme Etkinliği bu sene de belli bir rotada gerçekleşiyor. Harita üzerinde görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Kıyafetinizi planlamaya başlayın bizce!

Kaynak: Curiocity

Kapak Görseli: @pixooos / Instagram

Yorum bırak