Kanada kolej ve üniversitelerine olduğu gibi dil okullarına da çok büyük bir talep var. Elbette bu talebi karşılamak için de pek çok dil okulu farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli eğitimler sunuyor. İngilizce’nizi geliştirmek istiyorsanız ya da dil sınavına hazırlanmak için kurs arıyorsanız, hatta üniversitelere geçiş için dil eğitiminizi tamamlamanız gerekiyorsa listemizdeki okullardan kendinize en uygun olanı seçebilir ve eğitiminizi Kanada’da deneyimleyebilirsiniz. Hadi Kanada’nın en çok tercih edilen dil okullarına bir bakalım!

ILAC (International Language Academy of Canada)

CourseFinders

ILAC, yetişkin (19+ yaş) ve genç yetişkinler (16-18 yaş) için çeşitli programlar sunuyor. Bu programlarda genel İngilizce bilginizi geliştirebilirsiniz veya isterseniz Cambridge, IELTS, TOEFL gibi sınavlara odaklanan bir eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda okulun sunduğu “pathway” programı sayesinde üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimi almadan önce İngilizce bilginizi istenen düzeye getirebilirsiniz. ILAC’ın Georgian College ve Fanshawe College ile yaptığı işbirlikleri sayesinde dil eğitiminizden sonra çeşitli diploma ve sertifika programlarından birini seçerek eğitiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Toronto veya Vancouver lokasyonlarından birinde eğitiminizi tamamlayabilir ve Kanada maceranıza ilk adımı ILAC’da atabilirsiniz. Ayrıca ILAC Kiss Virtual uygulaması ile online eğitim almanız ve bahsettiğimiz programları tamamlamanız da mümkün.

ILSC

Languages Canada

Kanada’da İngilizce veya Fransızca eğitimi almak isterseniz ILSC Toronto, Vancouver ve Montreal’de eğitim imkanları sunuyor. Bu okulda akademik İngilizce’nizi geliştirebilir ve dil sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Okulun anlaşmalı olduğu 60 üniversite veya kolejden birini seçerek “pathway” programı sayesinde İngilizce eğitiminizden sonra diploma ve sertifika programlarına kaydolabilirsiniz. “30 Plus” programıyla 30 yaşının üstündekiler için hazırlanmış olan eğitime katılabilir ve keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. 7-17 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış olan aile programı ile hem dil öğrenebilir hem de ailenizi de Kanada maceranıza dahil edebilirsiniz.

EC English

EC English

Toronto, Vancouver ve Montreal’de şubeleri bulunan dil okulu, genel, akademik, sınava yönelik veya iş hayatına yönelik İngilizce eğitimleri sunmanın yanında “pathway” programına da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bu programları dilerseniz online olarak da tamamlayabiliyorsunuz. Online kursta Fransızca dil eğitimi de veriliyor. Toronto ve Vancouver’de ayrıca 30 yaş üstü programına da katılabilirsiniz. Okulda, dil eğitiminiz sırasında çeşitli workshoplar ve sosyal aktiviteler sayesinde dil bilginizi güçlendirebilir ve öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Dil eğitiminizden sonra Kanada’nın çeşitli bölgelerindeki 30 partner üniversite ve kolejden birinde seçtiğiniz programda eğitim alabilir, Kanada deneyiminizde önemli bir adım atabilirsiniz.

KAPLAN International

Kaplan International

Vancouver ve Toronto’da şubeleri bulunan okulun hem 12-17 yaş arası gençler için hem de 16 yaş ve üzeri yetişkinler için programları bulunuyor. Ayrıca Toronto’da 30 yaş üstü gruplar için sunulan dil programı da mevcut. Geniş bir ağa sahip Kaplan International’da “pathway” programı sayesinde dil eğitiminizi bitirdiğinizde üniversite ve kolejlere geçiş yapabilirsiniz. Kaplan Toronto’da iş İngilizce’nizi geliştirebilir, kariyerinizde dil bariyerini ortadan kaldırabilirsiniz. Kaplan dil okulunda uzun dönem İngilizce kurslarından birini seçerek 6 ay ya da 1 yıl eğitim almak da mümkün. Alanında uzun yıllardır deneyimi olan ve öğrencilerinin %97’si tarafından olumlu dönüşler alan bu dil okulu eğitim için iyi bir seçenek.

SSLC (Sprott Shaw Language College)

Nexus Intercambio

Vancouver, Victoria ve Toronto’da eğitim veren SSLC öğrencilere pek çok program imkanı sunuyor. Yetişkinler, çocuklar ve aileler için özel eğitimler sunmanın yanında yaza özel hazırladıkları programlarla öğrencilerin en iyi Kanada deneyimini yaşamaları amaçlanıyor. Yaz programları içinde dil eğitiminin yanında çeşitli geziler ve aktiviteler de yer alıyor. Böylece hem şehri keşfedip tadını çıkartırken bir yandan da eğitiminizi pekiştirmiş oluyorsunuz. Pathway programı ile eğitiminizi kolej ve üniversitelerde devam ettirmenizin yanında SSLC’de mesleğe özel eğitimler de alabiliyorsunuz. Online verilen bu mesleğe özel dil eğitimlerinde sağlık alanında veya havayolları ve uçuş ekibinde çalışmaya hazırlanabiliyorsunuz.

Eğer siz de Kanada’da eğitim almak istiyorsanız güvenilir bir eğitim danışmanından birebir bilgi almak ve Kanada’daki eğitim hayatınızı başlatacak ilk adımı atmak için aşağıdaki linke tıklayarak Eğitim Bilgi Formu’nu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanımız uygun olan ilk zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Yorum bırak