Ontario’nun ülkenin en muhteşem doğal manzaralarından bazılarına ev sahipliği yaptığı bilinmiyor değil, ve bir yeni sıralamaya göre ülkenin en manzaralı göllerinden biri doğrudan bu eyalette bulunuyor.

Bir yeni araştırma, ülkedeki hangi göllerin en çok fotoğraflandığı ve izlendiğini bulmak için Instagram ve TikTok verilerini inceledi, ve Superior Gölü ikinci sırayı almayı başardı.

Fotoğraf: Travis Novitsky

“Kendi sosyal medya ekibi tarafından tanımlanan G.L.O.A.T (tüm zamanların en büyük gölü) adıyla, doğal olarak oluşan küvetleri, tenha plajları ve gizemli buz mağaralarıyla, sadece Alberta’nın etkileyici Lake Louise’unun hemen altında sıralandı.”

“82.000 kilometrekarelik Büyük Göl, sosyal medyada oldukça büyük bir etki yarattı, Instagram’da 1.100.000’den fazla gönderide etiketlendi ve TikTok hashtag’inde 184.000.000 izlenme elde etti. Favori etkileyiciniz asla yapamazdı.”

Fotoğraf: Gary McGuffin

“Sadece Kanada’da en üst sıralarda yer almamakla kalmayıp, Superior ayrıca dünyadaki en güzel beş gölden biri olarak beşinci sıraya yerleşmeyi başardı.”

“Lake Superior hakkında konuşmak için buradayız, ama bilmek istiyorsanız, İtalya’nın Como Gölü 2.000.000’den fazla Instagram gönderisi ve 1.200.000.000 (evet, yanlışlık değil) TikTok izlenmesiyle birinci sıraya yerleşti, onu Ölü Deniz ve ABD’deki Powell Gölü takip etti.”

Eğer kendi kendinize “tabii ki Lake Ontario değil” diye düşündüyseniz, acele etmeyin! Lake Ontario dördüncü sırayı kapmayı başardı, sadece Alberta’daki Moraine Gölü’nün hemen arkasında, sadece 1.000.000’den fazla Instagram gönderisi ve TikTok’ta 107.800.000 izlenme ile.

Kışın buzlu kıyılarında son haftaları yaşarken ya da yazın plaj günlerini beklerken, Lake Superior her mevsimde hayranlık uyandırıcıdır. Sosyal medyada neden bu kadar ünlü olduğu şaşırtıcı değil.

İşte OntarioCasinos tarafından sıralanan Kanada’daki manzaralı göllerin tam listesi:

1.Lake Louise
2.Lake Superior
3.Moraine Lake
4.Lake Ontario
5.Lake Huron
6.Emerald Lake
7.Pyramid Lake
8.Abraham Lake
9.Lake Muskoka
10.Lake Minnewanka

Ve işte dünyanın en güzel gölleri listesi:

1.Lake Como
2.Dead Sea
3.Lake Powell
4.Lake Louise
5.Lake Superior
6.Loch Ness

 

 

kaynak

Yorum bırak