Ontario’da bir kadın, eyalet genelindeki diğer sürücüleri araçlarına yaklaşırken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Sebebi ise, masum kurbanın araba kapı kolu üzerine işaret bırakma kötü niyetli hilesi.

@rolafarhat22 kullanıcısı tarafından TikTok’ta paylaşılan video, sadece iki günde 350,000’den fazla görüntülenme kazandı.

“Şu anda Londra, Ontario’da iseniz, size işte çalıştıktan sonra başıma gelen en garip şeyi paylaşmam gerekiyor. Gece vardiyasından sonra arabama doğru yürüyorum ve kapı koluma bağlı küçük bir parça kumaş fark ediyorum,” diyor Rola videoda. “Bunun biraz tuhaf olduğunu düşündüm ama çok fazla üzerinde durmadım, sadece arkadaşıma Snap atarken arabaya yürüyordum,” diye devam ediyor. “O Snap’i çekerken bu adamın bana doğru yürüdüğünü fark ettim ve otoparkta başka kimse yoktu.”

Davranışından korkan Rola arabaya doğru hızlı adımlarla yaklaşmaya başladı, bu da adamın yolcu tarafı kapısına doğru koşmasına neden oldu. Neyse ki, zamanında aracına girip kapıları kilitlemeyi başardı.

Rola, adamın “sinirlendiğini” ve arabanın tüm kapılarını tekrar tekrar açmaya çalıştığını ve sonunda çatıya vurmaya başladığını söylüyor. Arabasını geri geri sürmeyi başardı ve adam umursamazca uzaklaşırken onu filme almış.

“Gerçekten ne niyetleri olduğunu ve bu olaydan ne kazanabileceğini hiçbir fikrim yok ama lütfen dikkatli olun,” diyen Rola, olayın hemen ardından polis karakoluna gittiğini açıkladı.

2021 yılında, ABD’den başka bir TikTok videosu, kapı kolu üzerine bağlı bir ip gösterdiğinde 23 milyon görüntüleme toplamıştı. @ice.lemon.water tarafından yüklenen video, “Bu ne, şaka mı? Umarım birisi kaçırılmaz,” yazıyordu. Rola’nın videosunun altındaki yorumlar bölümüne onlarca Ontario sakini, benzer deneyimler yaşadıklarını iddia ettiler.

“Bir iş arkadaşım ayni hikayenin tanıdığı başka bir kız arkadaşının başına geldiğini söyledi. Hamilton, Ontario, o da arabasına biner binmez kapılarını şükür ki kilitlemiş! Korkunç,” dedi bir kişi.

“Sanırım kumaşın amacı, arabaya binmeden önce onu çözmek için zaman ayırmanızı sağlamak, bu da o kişinin sizi yakalaması için zaman verir. Korkunç. İyi ki güvende olduğuna sevindim,” şeklinde başka bir yorum okunuyor.

“Çok korkutucu, güvende olduğuna sevindim. Lütfen güvenlik veya başka bir iş arkadaşı ile birlikte çıkın,” diye bir kullanıcı diğerini destekliyor. “Şu anda yaşadığımız çok korkutucu bir dünya!!”

kaynak

Yorum bırak