Kanada’nın başkenti, Air Canada’nın güneşli destinasyonlara olan uçuşlarını önemli ölçüde artırmasıyla yakında daha fazla uçuş görecek. Havayolu şirketi, Ottawa’daki uçuş programını neredeyse %60 oranında artıracağını açıkladı. İşte bilmeniz gerekenler.

Air Canada’ya göre, Ottawa’dan yapılan değişiklikler arasında Calgary ve Winnipeg’e yıl boyunca devam eden uçuşların artması, Halifax ve Quebec City’ye ek kapasite sağlayan uçuşların artırılması ve Vancouver’a geniş gövdeli uçak hizmetinin eklenmesi yer alıyor.

Buna ek olarak, bu kış Fort Lauderdale, Tampa, Orlando, Cancun ve Punta Cana gibi sıcak ve güneşli destinasyonlara daha fazla uçuş içeren “program iyileştirmeleri” de yapılacak.
“Ottawa’da Air Canada’nın hava hizmetini önemli ölçüde artırmasını görmekten büyük mutluluk duyuyorum,” dedi Ottawa Belediye Başkanı Mark Sutcliffe.

“Bu, Ottawa ekonomisi için harika bir haber ve Ottawa pazarının dünya sahnesindeki önemini ve canlılığını tanıyor. Özellikle turizm endüstrisi, işletme sahipleri ve Kuzey Amerika genelindeki destinasyonlara seyahat eden Ottawa sakinleri için sevindirici bir haber.”

İşte Florida ve Meksika uçuşlarında bekleyebileceğiniz değişiklikler:

Ottawa (YOW) – Fort Lauderdale (FLL) – Haftada dörtten altıya çıkarılıyor – sezonluk

Ottawa (YOW) – Orlando (MCO) – Haftada ikiden dörde çıkarılıyor – sezonluk

Ottawa (YOW) – Tampa (TPA) – Haftada birden ikiye çıkarılıyor – sezonluk

Ottawa (YOW) – Cancun (CUN) – Haftada üçten dörde çıkarılıyor – sezonluk

Ottawa (YOW) – Punta Cana (PUJ) – Haftada üçten dörde çıkarılıyor – sezonluk

“Uzun süredir YOW’a sık ve güvenilir hizmet sağlayan Air Canada, bu kış sezonu için önemli kapasite artışıyla varlığını güçlendiriyor,” dedi Ottawa Uluslararası Havalimanı Otoritesi İş Geliştirme ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Joel Tkach.

“Zamanında ve stratejik olan bu uçuşlar, Ottawa-Gatineau sakinlerinin favori destinasyonlarına gitme veya uzaktan gelen ziyaretçileri karşılama ihtiyaçlarını karşılıyor.”

Bu güneşli destinasyonları ziyaret etmek ve dondurucu Kanada kışından kaçmak için mükemmel bir zaman gibi görünüyor.

 

kaynak

Yorum bırak