Yayınladığı listelerle turistlerin çeşitli seyahat noktaları hakkında fikir edinmesini sağlayan  Tourism Sentiment Index websitesi 2021’de en çok sevilen 100 seyahat rotasını paylaştı.

Listede yalnızca bir tane Ontario şehri yer alıyor, o da ilk 50’ye girmeyi başarmış olan Mississauga. En iyi seyahat destinasyonlarından biri seçilen Mississauga 27.58 turizm puanıyla listenin 42. sırasında yer alıyor.

Tourism Sentiment Index sitesi, bu seyahat rotalarını insanların 2021’de gerçekten severek gittikleri yerler olarak ifade ediyor ve bu listenin parayla veya anket sonucu oluşmadığını da belirtiyor. Listenin tamamen kulaktan kulağa bilgilerle ve tarafsız olarak oluştuğunu da ekliyor.

Tüm dünyada en çok sevilen seyahat noktaları istesinin ilk sırasında Avustralya’da Queensland’daki Sunshine Coast yer alıyor. Aynı bölgedeki Whitsundays de listede ikinci sırada geliyor. Üçüncü sırada ise Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde yer alan Udaipur şehri geliyor.

Justo Real Estate

Listedeki tek Kanada şehri Mississauga değil. British Columbia eyaletindeki Richmond şehri Mississauga’yı geçerek 34. sırayı yakaladı. Aynı zamanda Kelowna, Shuswap ve Canmore da listeye girmeyi başardı.

Site dünya genelindeki listenin yanında Kanada için de özel bir liste yayınladı. Listede Kanada’da en çok sevilen 50 seyahat rotası yer aldı. Kanada genelindeki bu listede Mississauga -sahip olduğu restoranların büyük etkisiyle- ikinci sıraya yerleşti.

İlk 10’a giren diğer tek Ontario kasabası, şarap imalathaneleri ve üzüm bağlarıyla üçüncü olan Niagara oldu. Toronto ise Guelph tarafından bile geride kalarak listede 17. sırada yer aldı.

Kaynak: Narcity

Kapak Fotoğrafı: @citymississauga (Instagram)

Yorum bırak