Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’na ekonomik bir ulaşım seçeneği arayan yolcular, kısa süre önce hizmete sunulan GO otobüs hattı sayesinde önemli bir ulaşım alternatifine kavuştu.

Metrolinx, Nisan ayında 34 ve 94 numaralı iki GO otobüs hattını birleştirerek, doğuda Pickering GO istasyonundan batıda Mississauga’daki Square One’a kadar sefer düzenleyen ve Pearson Havalimanı Terminal 1’de duraklayan sürekli bir hat oluşturdu.

Artık 94 – Pickering GO olarak adlandırılan bu hat, Büyük Toronto Bölgesi’nin doğu kesimindeki yolculara, şehrin en yoğun havaalanına saat başı ve direkt seyahat imkanı sunarak, büyük bagaj taşıyan yolcular için aktarmaları kolaylaştırıyor.

Güncellenmiş 94 numaralı hat, Pickering GO istasyonu ile Pearson Havaalanı arasında 11 duraktan oluşmakta olup, yol boyunca Scarborough Centre Otobüs Terminali, North York’taki Yonge Caddesi’nde iki durak ve GO Yorkdale Otobüs Terminali gibi duraklara uğramakta.

Yolcuların bu güzergah boyunca seyahat etmesi 60 ila 90 dakika sürerken, Pearson Havalimanı’ndan inen yolcular daha kısa sürede varış noktalarına ulaşabilirler.

Haftanın yedi günü ve 24 saat hizmet veren bu saatlik otobüs seferleri, havalimanı limuzinleri veya taksilere göre daha uygun bir alternatif sunuyor. Ücretler, Toronto şehir merkezi ile Pearson Havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan UP Express hizmetinden bile daha düşük.

Pickering’den Pearson’a tek yönlü bir seyahat, Presto kartıyla 10,61 dolar veya standart bilet 12,65 dolarken, UP Express kullanıcıları için tek yönlü standart ücret 12,35 dolar.

Yaşlılar için daha uygun fiyatlar mevcut, Presto ile 5,67 dolar veya ücret kartı olmadan 6,35 dolar ödeyecekler. Gençler içinse Presto ile ücret 7,59 dolara ücretlendirilirken, Presto kartı olmayan gençlerin standart 12,65 dolarlık ücreti ödemeleri gerekiyor.

Yorum bırak