Toronto Blue Jays hayranları, Shohei Ohtani çılgınlığı sırasında Aralık ayında yanlış tanımlanmış özel bir jet uçuşuyla büyülendi; bu, giderek daha fazla varlıklı iş insanı tarafından ziyaret edilen bir şehirde binlerce iş jetinin iniş yaptığı bir durumun sadece bir örneğiydi.

Toronto, özel jetlerin ve şehre giden ve şehirden gelen şatafatlı iş sınıfı koltukları sunan ticari uçuşların sürekli akışı ile iş seyahatçileri için en üst düzey bir hedef haline gelmiştir. Ayrıca, Givetastic’in Instagram hashtag trafiğine dayanan yeni bir çalışması, Toronto’nun iş gezileri için en çok bahsedilen mekanlar arasında yer aldığını ortaya koymaktadır.

Çalışma, iş seyahatleri için en üst destinasyonları belirlemek amacıyla Ekim 2022’den Şubat 2024’e kadar olan dönemi kapsayan, #businesstrip etiketini içeren son 1.000.000 Instagram gönderisinden veri topladı.

Toronto, küresel ilk ona girmeyi başaramasa da, şehir iş jeti kullanıcıları için Kuzey Amerika’da en çok ziyaret edilen onuncu şehir olarak kaydedildi ve küresel listede yer alan tek Kanada şehri oldu.

Miami, Givetastic’in yöntemine dayanarak, iş seyahatçileri için #businesstrip etiketinin en çok kullanıldığı Kuzey Amerika destinasyonu oldu ve aynı zamanda genel olarak küresel sıralamada birinci sıraya yerleşti. Toplamda 12,925 coğrafi etiketli gönderi, diğer tüm şehirleri geride bıraktı.

Kuzey Amerika listesinde on şehirlik yerin dokuzu ABD şehirleri tarafından alınırken, Toronto tek istisna olarak dikkat çekti.

2022-2024 aralığında #businesstrip etiketini içeren toplam 2,750 coğrafi etiketli gönderi, Toronto’yu Kuzey Amerika iş destinasyonları listesinde onuncu sıraya taşıyor.

Givetastic

Toronto’nun nüfusunun (Kuzey Amerika listesinde yalnızca New York City’den fazla) ve diğer birçok şehrin üzerindeki ekonomik öneminin göz önüne alındığında, bu sıralamanın biraz hayal kırıklığı yarattığı söylenebilir.

Ancak, burada gerçekten metodolojiye bağlıdır.

Miami veya Los Angeles gibi güneşli destinasyonları ziyaret eden iş seyahatçilerinin ve Las Vegas gibi eğlence şehirlerinin daha çok Instagram’da seyahatlerini övme eğiliminde oldukları, Toronto’ya bir anlaşmayı kapatmak için gönderilen biri kadar muhtemel olduğu varsayılabilir.

Bu nedenle, bu sıralamaların bir margarita bardağının kenarından dökülen bir tuz tanesi kadar ciddiye alınması gerektiği düşünülmelidir.

 

kaynak

Yorum bırak