Havaların ısınmasıyla parklarda bir biranın keyfini çıkarmanın yine hayal olacağını düşünürken, meclis üyesi Josh Matlow cuma günü, parklarda bira ve diğer alkollü içeceklerin tüketimine izin veren bir önergeyi yeniden sunacağını doğruladı.

Bu konu aslında yıllarca konuşuldu, değerlendirildi ama pek de ilerleme kaydedilemedi.

Polis ise, parklarda yasadışı içki içmeyi uzun süredir görmezden gelerek, kaynakları ve yaptırım çabalarını diğer önceliklere ayırmanın daha akıllıca olduğunu savundu.

Matlow, Berlin ve Viyana gibi diğer “dünya standartlarında” şehirlerde izin verilen bu uygulamayı uzun süredir savunuyordu. Belediye Başkanı John Tory de daha önce bu kuralın değiştirilmesini desteklemişti.

Matlow, önergeyi bu ay Kent Konseyi’ne getireceğini ve onaylanırsa, açık havada içmeye ilişkin yeni kuralların kısa bir süre sonra yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Eğer bu değişim onaylanırsa, Matlow’un önerisine göre, 31 Mayıs 2022 ile 31 Ekim 2022 arasında, tuvalet bulunan parklarda ve sahillerde alkol miktarı hacmen %15’i geçmeyen içecekler 11:00 ve 21:00 saatleri arasında tüketilebilecek.

Ancak alkol tüketimi yasağı oyun alanlarına ve spor sahalarına yakın parklarda devam edecek.

Eğer pilot proje onaylanır ve başarılı olursa Toronto parklarında alkol tüketmek kalıcı olarak mümkün olabilir.

Kaynak: BlogTO

Yorum bırak