Toronto son yıllarda teknoloji alanında büyüyen ve gelişen önemli bir merkez haline geldi. Özellikle Netflix, Reddit, Google, IBM, DoorDash, Wayfair ve Uber gibi büyük şirketlerin yeni ofis kurmak veya faaliyet alanlarını genişletmek amaçlı şehre gelmesinin bunda payı büyük.

Pandemi yüzünden çoğu kişi kariyerinde yol ayrımına geldiğinden, şirketlerin faaliyet alanlarını genişleterek yeni pozisyonlar açması da çok iyi zamanlama.

Kariyerinizde bir değişiklik düşünüyorsanız ya da teknoloji alanında ilk adımlarınızı atmayı planlıyorsanız bu işleri gözden geçirmekte fayda var. İşte Toronto’daki teknoloji şirketleri ve açık pozisyonların bir listesi!

1Password

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 1Password (@1passwordofficial)

Yakın zamanda $6.8 milyon dolara ulaşan değeriyle bu şifre yönetim şirketi gelecek yıl çalışan sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor. Bu da Yonge ve Sheppard ofisine 570 yeni kişi eklemek anlamına geliyor. Satış, pazarlama, teknoloji, mühendislik ve pek çok alanda alım yapacak olan şirket genel olarak uzaktan çalışma pozisyonları sunuyor. Şirketin iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Alida

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alida (@alidacxm)

Yazılım şirketi olan Alida haftada 4 gün mesai çalışma stiline öncülük eden şirketlerden biri. Şirkette pek çok farklı açık pozisyon bulunmakta. Bunlardan bazıları: satış (iş geliştirme temsilcisi, ticari hesap yöneticisi, satış operasyonları yöneticisi ve daha fazlası), yazılım geliştirme (bulut güvenliği veya sistem mühendisi, ürün yöneticisi ve daha fazlası), profesyonel hizmetler, pazarlama ve yönetim. Şirketin iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Inkbox

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inkbox Tattoos (@inkbox)

Tam olarak bir teknoloji şirketi sayılmasa da Inkbox, inanılmaz derecede gerçekçi geçici dövmeleriyle bilinen bir girişim. Yakın zamanda BIC şirketine $65 milyon dolara satılan şirkette pek çok açık pozisyon bulunmakta. Şu an alım yapan pozisyonlar arasında junior muhasebeci, IT koordinatörü, dijital reklam tasarımcısı, veri analisti ve sosyal medya koordinatörü var. Inkbox’ın iş ilanlarına linkten ulaşabilirsiniz.

Pinterest

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pinterest (@pinterest)

Pinterest’in Bay ve Richmond’un hemen yakınındaki üç katlı yeni alanına taşınmak istiyorsanız bu fotoğraf ve fikir paylaşım platformu Toronto’da 27 pozisyon için alım yapıyor. Eğer uzaktan çalışmak isterseniz daha fazla opsiyon da var. Kendilerini öne çıkaracak deneyime sahip herkes bu pozisyonlara başvurmayı düşünebilir: IOS ve yazılım mühendisliği, satış ve işe alım, veri bilimi, yaratıcı strateji, ürün pazarlama müdürü. Pozisyonların detayları ve başvurular için linke tıklayabilirsiniz.

TikTok

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TikTok (@tiktok)

TikTok’ta fenomen olma hayalinizi tam olarak gerçekleştiremediyseniz belki de şirketin kurumsal bir pozisyonunda çalışmak iyi bir fikir olabilir. Popüler sosyal medya platformu TikTok Toronto’da 20 iş ilanı açmış ve içlerinde iletişim lideri, yaratıcı eğitim pazarlama lideri, müşteri çözümleri yöneticisi ve içerik çözümleri medya stratejisti gibi roller var. Ayrıca önümüzdeki yaz için de içerik programlama editörlüğü stajyerleri arıyorlar. TikTok’taki iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: BlogTO

Yorum bırak