Havalar güzelleşmeye başladı, mekanlar açıldı, hayat iyice normale dönüyor. Bu yüzden biliyoruz ki çoğumuzun canı etkinlikten etkinliğe koşmak ya da kendimizi doğanın kollarına atmak istiyor.

Eğer keyifli ve ucuz bir etkinlik arayışındaysanız GO Transit’in güzel bir uygulaması var. Hafta sonu biletleriyle gezinizi epey ucuza getirebilirsiniz.

Sadece 10 dolar ödeyerek başlangıç noktanızdan (örneğin Toronto) belirli bir varış noktasına (mesela Niagara Falls) sınırsız seyahat hakkına sahip oluyorsunuz. Bu hakkınızı tüm gün boyunca istediğiniz ulaşım aracında (otobüs veya tren) ve bu belirli iki nokta arasında kullanabiliyorsunuz.

Haftasonunuzu bölgede gezinerek ve keşfederek geçirmek isterseniz de sınırsız bilet için bu fiyat 15 dolara çıkıyor. Bu da demek oluyor ki çıkış ve varış noktanız arasında istediğiniz zaman inip binebiliyorsunuz. Şimdilik sadece otobüs seferleri yapılıyor olsa da yazın Niagara ve Toronto arası tren seferleri de tekrar hayata geçecek.

Haftasonlarınızı yeniden renklendirmeye hazırsanız bu uygulama kesinlikle çok iyi gelecek. Sahillere gidebilir, sevdiklerinizle açık havanın tadını çıkarabilir ya da arkadaşlarınızı ziyarete gidebilirsiniz.

Hafta Sonları Artık Daha Keyifli Geçecek

GO Transit bir blog paylaşımında bu uygulamayla ilgili şöyle diyor: “Ontario yeniden açılmaya başladığından beri arkadaşlarınız ve ailenizle turistik yerlere seyahat etmeyi ve günübirlik gezilerinize geri dönmeyi dört gözle beklediğinizi biliyoruz. GO Transit, işe gidiş gelişte güvenli ve konforlu seyahat için düzenli müşterilerini tekrar ağırlamaktan mutluluk duyuyor. Ancak aynı zamanda herkesin karantina sonrası hafta sonlarından biraz daha keyif almasına yardımcı olacağımız için çok heyecanlıyız!”

Bu sınırsız biletler sadece hafta sonları (ve tatil olan Pazartesi günleri) geçerli. Lakeshore East, Lakeshore West and Barrie hatlarında bu bileti kullanarak pek çok noktaya seyahat edebilirsiniz.

Peki GO Transit’in bu sınırsız geçiş biletlerini nasıl mı edinip kullanacaksınız? İşte şöyle:

  • Öncelikle “passes” sekmesini kullanarak başlangıç ve varış noktanızı seçin. (Yani final istasyonunuz)
  • Ardından 10 dolarlık günlük bileti veya 15 dolarlık hafta sonu biletini seçin.
  • Bilet sayısını seçin. (12 yaşın altındakiler ücretsiz seyahat edebiliyor.)
  • Satın alma işleminizi tamamladıktan sonra online biletiniz mailinize iletilecek.
  • Biletinizi GO otobüs veya trenine binmeden 5 dakika kadar önce telefonunuzdan aktive etmeyi unutmayın.
  • Günübirlik veya tüm hafta sonu seyahatinizin tadını çıkarın!

Hatırlatalım! Bu biletler yalnızca online olarak kullanılabiliyor. İstasyonlardan almanız veya PRESTO kartınıza yüklemeniz mümkün olmuyor.

Kaynak: BlogTO

Kapak Fotoğrafı: Must Do Canada

Yorum bırak