Kışın sert ve buz gibi kollarından ilkbahara geçiş yaptığımız bir mart ayına giriş yapıyoruz. Hepimiz güzel havalar için çok sabırsızlanıyoruz. Bu yüzden Vancouverlıların mart ayını dolu dolu geçirebilmeleri için bir liste yaptık. İşte Vancouver’da bu ay katılabileceğiniz 19 etkinlik!

Canlı Gösteriler

Monster Jam

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monster Jam (@monsterjam)

Monster Jam, “canavar kamyon” (monster truck) adı verilen araçların yarıştığı bir motor sporu müsabakası. Bu sene 8 yarışmacı yarış ve serbest stil gibi alanlarda mücadele edecek, heyecan verici ve izlemesi keyifli bir gösteri ortaya koyacaklar. Biletler için tıklayın.

Tarih: 18-20 Mart

Yer: 2901 East Hastings Street

Ücret: $20+

Cirque du Soleil- Alegria

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cirque du Soleil (@cirquedusoleil)

Cirque du Soleil 2 yıllık bir aradan sonra Vancouver’e geri dönüyor. En önemlisi de en popüler gösterilerinden birini yenilenmiş haliyle sunmaya hazırlanıyor.

Tarih: 22 Martta başlıyor

Yer: Concord Pacific Place

Ücret: $65

Nick Cave + Warren Ellis

Başlangıçta post-punk ve gotik punk sahnelerinde tanınan Nick Cave, orijinal parçalardan cover parçalara, işbirliklerinden film müziklerine kadar (Bad Seeds üyesi Warren Ellis’le birlikte) onlarca yıllık bir kariyere sahip. Bu ay da canlı olarak görmeye değecek bir konserle Vancouver’deki hayranlarıyla buluşmaya geliyor. Biletler için tıklayın.

Tarih: 16 Mart

Yer: 630 Hamilton Street

Ücret: $55.50+

Billie Eilish

Müzik endüstrisinin en büyük isimlerinden olan Billie Eilish bu martta Vancouver’e geliyor. Şarkıcı ve söz yazarı ismin tanıtıma ihtiyacı yok elbette. Genç yaşında epey başarılı ve herkesin bildiği bir isim. Billie Eilish’i Vancouver’da canlı izlemek istiyorsanız biletler için tıklayın.

Tarih: 24 Mart

Yer: 800 Griffiths Way

Ücret: $104-$338+

Hidden Wonders Sihir Gösterisi

Hidden Wonders, dünyadaki en iyi sihirbazları izleyebilmeniz için kaçırılmaz bir fırsat. Epey övgü toplayan Kanadalı sihirbaz Shawn Farquhar’ın gösterisi de unutulmaz bir deneyim olacak! Site linki.

Tarih: Çeşitli tarihler

Yer: Mekan bilgisi bilet aldıktan sonra geliyor (New Westminster’de)

Ücret: $50+

Aktivite/Spor

Botanik Bahçeleri

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UBC Botanical Garden (@ubcgarden)

Martın gelişiyle kendimizi dışarı atmaya başlıyorsak bahçelerin tadını çıkarmak iyi bir fikir olabilir. Nitobe Memorial Garden ve British Columbia Üniversitesi’nin bahçeleri nisan ayı başına kadar bağış usulüyle misafir kabul ediyor. Doğaya dönüş başlasın!

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: British Columbia Üniversitesi içinde çeşitli lokasyonlar

Ücret: Bağış usulü

Vancouver Canucks

Vancouver’in buz hokeyi takımı Vancouver Canucks sezonun ortasını geride bırakarak, epey rekabetçi bir ligde playoff için mücadele ediyor. Onlar için en büyük moralse maçlarda desteklerini gösterecek hayranları!

Tarih: Mart boyunca çeşitli tarihler

Yer: 800 Griffiths Way

Ücret: Değişiyor

Cross-Country Kayak

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cypress Mountain (@cypressmtn)

Vancouver şehir merkezinden sadece 30 dakika uzaklıkta bir kayak bölgesi olan Cypress’de kayak kiralayıp karın tadını çıkarabilirsiniz.

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 6000 Cypress Bowl Road, West Vancouver

Ücret: $25+

Şişme Kar Kızağıyla Kayak

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mt Seymour (@mtseymour)

Seymour Dağı’nda sterseniz kendi ekipmanınızı götürebilir isterseniz de şişme kar kızağı kiralayıp çocukluğunuzdaki gibi bir eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 1700 Mt Seymour Road, North Vancouver

Ücret: $29

Rolla Paten Kulübü

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rolla Skate Club (@rollaskateclub)

Fuarlar, lunapark ve içinde çeşitli aktivite imkanları sunan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Pacific National Exhibition içindeki Rolla Paten Kulübünde paten yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Haftasonlarınızı renklendirmek için güzel bir opsiyon!

Tarih: Mart boyunca her cumartesi

Yer: 21 N Renfrew Street

Ücret: $15+

Kültür ve Sanat

Arts Club Tiyatrosu

Mart ayında Arts Club’da Kim’s Convenience dizisinin canlı oyunu dahil olmak üzere hem yüz yüze hem online bir çok etkinliğe katılabilirsiniz.

Tarih: Çeşitli tarihler

Ücret: Değişiyor

Vancouver Sanat Galerisi

Bazı sergiler martın gelişiyle bitiyor olsa da gezebileceğiniz başka sergiler Vancouver Sanat Galerisi’ne geliyor. “The Imitation Game” adı verilen sergi, yapay zeka çağında görsel kültürün konu edildiği ilginç bir deneyim. 5 marttan 23 ekime kadar bu sergiyi gezebilirsiniz.

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 750 Hornby Street

Ücret: Değişiyor

Bill Reid Sanat Galerisi

Bill Reid Sanat Galerisi’ndeki iki geçici sergi de bütün mart boyunca devam ediyor olacak. Hem klasik hem de modern sanatın bir araya geldiği ve Yerlilerin sanatlarının sergilendiği bir yer arıyorsanız bu galeriye bir şans verin!

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 639 Hornby Street

Ücret: $13

Polygon Sanat Galerisi

Biraz bağış yapıp sanat galerisi gezmeye ne dersiniz? Polygon bu ay çeşitli bulut fotoğraflarının yer aldığı büyük bir sergiye ev sahipliği yapıyor. İlginç olabilir!

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 101 Carrie Cates Court, North Vancouver

Ücret: Bağış usulü

Modern Sanat Galerisi

Modern Sanat Galerisi’nde bu ay gezebileceğiniz iki sergi bulunuyor. Bir tanesi “ütopik düşüncenin estetiği”ni keşfederken diğer “zaman, mekan, benlik ve ilişkiler”le alakalı bir deneyim sunuyor.

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 555 Nelson Street

Ücret: Bağış usulü

Antropoloji Müzesi

Müzede sergilenmekte olan “Sankofa: African Routes, Canadian Roots” sergisi Afrika ülkelerinden ve Kanada’dan çağdaş sanatçıların işlerine odaklanıyor. Eğer görmek istiyorsanız bu sergi için son gün 20 mart!

Tarih: 20 Mart’a kadar

Yer: 6393 NW Marine Drive

Ücret: $15

Çeşitli Etkinlikler

Portobello West İlkbahar Marketi

İlkbaharın geliyor oluşuyla elbette yapacağımız bir bahar temizliği var, peki ya bahar alışverişi? Sıcak aylarda eviniz canlanıp renklensin istiyorsanız British Columbia’nın en iyi sanatçılarının ve zanaatkarlarının bir araya geldiği bu pazara mutlaka göz atın.

Tarih: 19-20 Mart

Yer: 1 Athletes Way

Ücret: $5

Bloedel Kış Bahçesi

İlkbaharı tümden atlamaya ne dersiniz? O zaman Bloedel’de tropik bahçenin ve yüzlerce kuşun içinde rengarenk bir deneyim yaşayın.

Tarih: Mart boyunca açık

Yer: 4600 Cambie Street

Ücret: $7.05

Sinema

Her zaman yapılabilecek keyifli bir etkinlik de film izlemek elbette. Bu ay Rio, Cinematheque veya  VIFF Centre salonlarında sinemanın tadını çıkarın. Eminiz zevkinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz.

Tarih: Çeşitli tarihler

Yer: Vancouver’in çeşitli yerlerinde

Ücret: Değişiyor

 

Kaynak: Curiocity

Fotoğraf Kaynak: cirquedusoleil.com

Yorum bırak