Kanada’da eyaletlerin covid-19 kurallarını hafifletmeye başlamasıyla derin bir nefes almaya başladık. Tekrar mekanlarda yemek yemek, müzeleri dolaşabilmek, sosyal ortamlara katılmak iyi geldi. 

Uzun zamandır ertelenen etkinliklerle birlikte yenilerinin duyurulmaya başlaması ise ilaç etkisi yarattı. 

Bu yazımızda ise daha önce izlediğimiz için rahatlıkla önerebileceğimiz bir etkinlikten ve bahsetmek istiyoruz.

2019 yılında Ezomedia organizasyonu ile Toronto, Montreal ve Ottawa’da oyunlarını sergileyen Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak, Hanım & Efendi isimli oyunlarıyla tekrar Toronto’ya geliyorlar. 

Kadın erkek ilişkilerini çok samimi bir şekilde irdeleyen bu oyunu biz izlemiş ve çok sevmiştik. Hatta sonrasında Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak çiftiyle oturup sohbet etme, tanışma şansımız da oldu ve kendilerini de ayrıca çok sevdik. 

Hanım & Efendi oyunu bu sefer, 26 Mart 2022 tarihinde, Ontario Science Centre sahnesinde sergilenecek. Biletler 300 kişiyle sınırlı olduğu için yerinizi hemen almanızı tavsiye ediyoruz. Bilete bu linkten ulaşmak mümkün.

Oyunu bu seferinde, Kanada Türk Toplumu ile buluşturacak organizatör ise yine buradaki Türk Toplumunun yakından tanıdığı bir isim olan Yekta İbrahimoğlu ve şirketi Taksim Production.

Bülent Şakrak ve Ceyda Düvenci ile birlikte çektiğimiz Kanada Geyikleri bölümünü de aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum bırak