Bu Cadılar Bayramı’nda Toronto’daki Airbnb’lerde silahlı çatışmalar, şiddetli kavgalar veya yıkıcı çılgınlıklar olmayacak… en azından Airbnb öyle umuyor.

San Francisco temelli kısa dönem kiralama şirketi Salı günü yaptığı medya açıklamasında, geçen senelerdeki çıkan olayları engellemek amaçlı oluşturdukları yeni sistemini uygulamaya süreceğini açıkladı.

Şirket özellikle geçmişte iyi yorumları olmayan kullanıcılar tarafından yapılan işlemlere karşı harekete geçeceğini belirtti.

Konaklama devi şirketin yeni uygulamalarının işe yarayacağı konusunda kendilerinden tamamen emin olduğu görülebiliyor, bu özgüven ise şirketin bu uygulamayı Ağustos’tan beri deneyip güzel sonuçlar almalarından kaynaklanıyor.

“Bu Cadılar Bayramı, geliştirdiğimiz iki farklı anti parti güncellemesiyle geliyor. Bunlar parti yasağı ve yeni tanıttığımız anti-parti teknolojisi. Bu uygulamalar Kanada ve ABD’de uygulamaya geçildi.”

“Bu uygulamaları 2021 Cadılar Bayramı’nda uygulamaya geçirdik ve çıkan problemlerde yaklaşık %37’lik bir düşüş yaşandı.”

Bu düşüş Airbnb’nin geçen seneki Cadılar Bayramı’nda ne kadar sıkı olduğunu göze aldığımızda mantıklı geliyor ve bu seneki yeni anti-parti uygulasıyla birlikte çok daha sıkı olacak.

Eğer ki Cadılar Bayramı partiniz için Airbnb’den bir başkasının evini kiralamayı düşünüyorsanız, işte kurallar;

  • Bir gecelik rezervasyonlar için: Pozitif yorumları olmayan ziyaretçiler hiçbir şekilde bir gecelik bir konaklama kiralayamayacak.
  • İki gecelik rezervasyonlar için: Pozitif yorum geçmişi olmayan ve bütün evi rezerve etmeye çalışan ziyaretçiler için, belirli bir bölge içinde veya son dakika rezarvasyonlarında, ya bütün evi rezerve edemeyecekler ya da rezerve etmekten tamamiyle engellenecekler.
  • Pozitif yorum geçmişi olan ziyaretçiler bu yasaklamalardan etkilenmeyecek.
  • Cadılar Bayramı haftasonunda rezervasyon yapmayı planlayan tüm ziyaretçiler için, parti yapmanın yasak olduğunu ve eğer parti yaparlarsa kanuni işlemler uygulanacağını hatırlatmak isteriz.

Evet, doğru duydunuz. Eğer ki 31 Ekim’de veya önceki 3 gün içerisinde Airbnb rezervasyonunuzda parti yaparken yakalanırsanız, hakkınızda kanuni işlemler uygulanacaktır.

Airbnb, Salı günü “Bugün sizlerle paylaştığımız özel Cadılar Bayramı önlemleri, ev sahiplerimizi tahrip edici partilerden korumak için oluşturduğumuz stratejinin içindedir.”

Uyarması bizden!

Kaynak

Yorum bırak