7 Kasım 2022’de yapılan duyuruyla 15 Kasım 2022’den 31 Aralık 2023’e kadar Kanada’da bulunan ve öğrenim izinlerinde kampüs dışı çalışma izni olan uluslararası öğrencilerin, haftada 20 saat kuralıyla sınırlandırılmayacağı açıklandı.

Peki bu geçici uygulama kimleri kapsıyor?

  1. Study permit başvurusunu 7 Ekim 2022 tarihinde veya öncesinde yapmış olanlar
  2. Kendisine kampüs dışında çalışma izni veren geçerli bir study permit’i varken 7 Ekim 2022 tarihinde veya öncesinde uzatma başvurusu yapmış ve başvurusunun sonucunu bekleyen kişiler

Ayrıca en az altı ay süreli akademik, mesleki veya profesyonel bir programda tam zamanlı öğrenci olunması gerekiyor.

Tam zamanlı çalışabilecek olan öğrencilerin ek bir başvuru yapmalarına gerek bulunmuyor. Öğrencilerin çalışma haklarını kullanırken okullarını aksatmamaları study permit’lerinin koşullarına uymaları açısından büyük önem taşıyor. Çalışma düzeni derslerini aksatan bir öğrencinin tam zamanlı öğrenci statüsünü kaybetmesi, kampüs dışında çalışma hakkını kaybetmesine yol açıyor. Ayrıca program, mezuniyet sonrası çalışma izni alınabilen bir program ise bu çalışma izni için uygunluk da kaybedilmiş oluyor.

Study permit ve uzatma başvurularınız ve tüm sorularınız için northernpathways.ca adresinde bulunan iletişim formu üzerinden Northern Pathways ekibiyle temasa geçebilirsiniz.

1 Yorum

  • Avatar
    Bahadır
    Posted Kasım 25, 2022 8:26 pm 0Beğeniler

    Merhaba, ocak ayında buraya tam zamanlı öğrenci olarak geldim. Bu uygulama bizi de kapsıyor mu? Çünkü okulum bitmek üzere ve co op dönemime geçeceğim.

Yorum bırak