Bir değişiklik için arayışta olan birini tanıyor musunuz? Vahşi Gül Ülkesi’ni (Wild Rose Country) seçmeleri halinde 5.000 dolar kazanabilirler.

Kıyıdan kıyıya yetenekli işçileri çekmeyi amaçlayan Alberta Çağrısı kampanyası, 2022’de başlatıldı, baharda yenilendi ve 2024 eyalet bütçesine dahil edildi.

Eyaletin uygunluk ve iş imkanlarından kültürüne, mirasına, çeşitliliğine ve toplum ruhuna kadar, eyalet, yeni gelenlerin bölgedeki şehirlere ve kasabalara taşınması için birçok nedeni reklamla duyurdu.

Ayrıca, son zamanlarda Alberta Çağrıyor Çekim Bonusu adı altında bir teşvik başlatıldı – becerili mesleklerde çalışanları çekmeyi umdukları 5.000 dolar geri ödenebilir vergi teşviki.

“Alberta Çağrısı çekim bonusu, işletmelerin ve ekonominin gelişmesine yardımcı olan becerikli ve dayanıklı bir işgücü oluşturma taahhüdümüzü destekleyecek,” diye açıkladı İşler, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Matt Jones.

“Alberta’nın yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, iş yapmak ve aile büyütmek için en iyi yer olmaya devam etmesini sağlamak için büyümeyi desteklemeye devam edeceğiz.”

Şu anda, Alberta Çağrısı web sitesinde henüz onaylanmış bir uygunluk gereksinimleri listesi bulunmamakla birlikte, raporlara göre belirli bir meslekte tam zamanlı çalışmayı, 2024 vergilerini Alberta’da beyan etmeyi ve en az 12 ay eyalette yaşamayı içerecek.

Tabii ki, daha fazla bilgiye kısa sürede ulaşacağımızdan eminiz, bu yüzden sabırlı olun.

Bu konuda gözümüz açık ve ek bilgi yayınlandığı anda sizi güncelleyeceğiz.

O zamana kadar, arkadaşlarınıza söyleyin. Şimdiye kadar değişiklik yapmak için daha iyi bir zaman olmamıştı.

kaynak

 

Yorum bırak