Kanada’dan bazı popüler Avrupa destinasyonlarına bu yaz seyahat edecek olan gezginler, Kanada Hükümeti tarafından yayınlanan önemli bir seyahat uyarısından haberdar olmalıdır.

4 Haziran 2024’te federal hükümet, İtalya için seyahat uyarısını değiştirerek ziyaretçilerin “terör tehdidi nedeniyle yüksek derecede dikkatli olmaları gerektiğini” belirtti.

Hükümetin uyarısı, şu anda “Avrupa’da terör tehdidi” olduğunu belirtmektedir.

“Teröristler, birçok Avrupa şehrinde saldırılar gerçekleştirdiler ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde de muhtemel saldırılar meydana gelebilir. İtalya’da saldırılar yaşanması mümkündür,” uyarısını belirtiyor.

Uyarı, olası hedeflerin hükümet binaları, ibadet yerleri, havaalanları veya diğer ulaşım merkezleri ve turistik mekanlar, restoranlar, barlar, pazarlar ve alışveriş merkezleri gibi halka açık alanlar olabileceğini ekliyor.

Federal hükümet, İspanya, Almanya ve Fransa gibi diğer Avrupa tatil destinasyonları için de aynı “yüksek derecede dikkatli olma” uyarısını yayınladı.

Fransız hükümeti, vatandaşlarını, altyapısını ve kurumlarını bir saldırı durumunda korumak için belirlediği önlemler kümesi olan “Vigipirate” planı içinde tehdit seviyesini en yüksek seviyeye çıkardı.

Temmuz 26’dan Ağustos 11’e ve Ağustos 28’den Eylül 8’e kadar olan Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar için Paris’e seyahat edenler, artan güvenlik güçlerinin varlığını, büyük trafik kesintilerini ve kalabalık nüfusu beklemelidirler.

İspanyol hükümeti, terörizm için bir kamu uyarı sistemi bulunduruyor. Şu anda beşlik bir ölçekte dört (yüksek) seviyede.

Kanada’nın Almanya’yı ziyaret edenler için rehberliği, özellikle Haziran 14’ten Temmuz 14’e kadar sürecek EURO 2024 futbol turnuvası sırasında ülkede terör tehdidi, hırsızlık ve maç sonrası kutlamalarda taraftarlardan kaynaklanan “kargaşalık” nedeniyle “dikkatli olmalarını” vurguluyor.

Kanada Hükümeti’nin seyahat uyarıları seviyelerine göre, “yüksek derecede dikkatli olun” ifadesi, belirli güvenlik endişeleri olduğu veya durumun hızlıca değişebileceği anlamına gelir.

Kanada’nın mevcut seyahat uyarılarının tam listesine buradan bakabilirsiniz.

 

kaynak

Yorum bırak