Kanada’da, uzun ve karlı bir kıştan sonra yazlar ödül gibidir. Biraz yerel keşif yapmak da hiç fena olmaz!
Kanada büyük bir ülke ve gösterişli uluslararası destinasyonlar Instagram akışınızı doldurabilir, ancak Kanada’da muhteşem sahil şeritleri, sembolik simgeler ve cazip sokaklar bulunmaktadır.
Eğer valiziniz evde yalnız hissediyorsa, biraz gezintiye çıkmanız ve seyahatinizden tasarruf etmenin yollarını bulmanız için bazı fikirlerimiz var!
İşte bu yaz keşfetmek için Kanada’da en popüler 3 destinasyon.

Vancouver

Aeroplan

Cennet gibi bir yer mi, yoksa gerçekten iyi bir PR ekibi mi? Neden ikisi birden olmasın! British Columbia, etkileyici doğal güzellikleri ve şehir cazibesi ile ün kazanmıştır.

Bu şehir zengin kültürel çeşitliliği, canlı bir yemek sahnesini ve hayranlık uyandıran plajlarıyla övünüyor. İşte ziyaret etmeye değer sadece birkaç nokta.

Kitsilano Plajı: Güneşin tadını çıkarın, okyanusta yüzün, veya pedalli surus yapın ve plaj voleybolu oynayın.

Aeroplan

Stanley Park: Bir klasik ve haklı bir nedeni var! Deniz duvarı boyunca yürüyüş yapın veya bisiklet sürün, yeşil ormanları keşfedin, ayak parmaklarınızı okyanusa daldırın veya Vancouver Akvaryumu’nu ziyaret edin. Evet, HEPSİ BİR parkta.

Grouse Dağı: Şehrin nefes kesen manzaralarını görmek için gondolayla tepesine çıkın veya yürüyüş, zip hattı ve yamaç paraşütü gibi macera dolu aktivitelerle eğlenin.

Granville Adası: Halk pazarında gezinin, deniz kenarındaki restoranlarda yerel mutfağın tadını çıkarın ve benzersiz dükkanları ve galerileri gezip dolaşın. Kentte eşsiz, zanaatkar ürünler almak için en iyi yer!

Capilano Sallantı Köprüsü Parkı: Sembolik sallantı köprüsünü geçin, ağaç tepesi maceralarını keşfedin ve yerli kültürü öğrenin.

St-John’s

Aeroplan

Newfoundland ve Labrador, ana karakter enerjisi yayıyor. Günbatımında dramatik kayalıklar boyunca fırtına gibi ilerlediğinizi hayal edebiliyor musunuz, ışık huzmesinin müziğin ritmine göre dönmesiyle müziğin yukselmesi eşliğinde?

Kafanızdaki filmde başrol oynarken ziyaret etmek için birkaç yer:

Signal Hill: Şehrin ve sahil şeridinin panoramik manzarasını görmek için tepesine doğru yürüyüş yapın ve bölgenin askeri tarihini öğrenmek için Cabot Kulesi’ni ziyaret edin.

Aeroplan

Quidi Vidi Köyü: Bu resim-perdahlı balıkçı köyünü keşfedin, Quidi Vidi Bira Fabrikası’nı tadımlık bir ziyaret için ziyaret edin ve yerel restoranlarda taze deniz ürünlerinin tadını çıkarın.

Cape Spear: Kuzey Amerika’nın en doğu noktasını keşfedin, tarihi deniz fenerlerini keşfedin ve açık denizde balina ve buzulları izleyin.

George Street: Tek bir sokak, ve ihtiyacınız olan tüm eğlence burada! Bu ünlü sokak boyunca canlı müzik, publar ve eğlence ile canlı gece hayatını deneyimleyin.

Tekne Turları: Sahil manzaralarını yakından keşfetmek için tekne turuna çıkın! Macaraları ve deniz kuşlarını görebilir misiniz, ve Newfoundland’ın denizcilik mirasını öğrenin.

Québec City

Aeroplan

Avrupa tatiline butceniz yok mu? Kanada’nın Avrupa versiyonuna hızlıca geçin! Québec City, arnavut kaldirimlari, büyüleyici mimarisi ve Fransız yaşamını kutlayan yıl boyu festivallerle Fransız tarihine bir saygı sunuyor!

Mutlaka poutine sipariş edin ve seyahatinizde bu görülmesi gereken noktaları ziyaret edin.

Eski Québec: Dar parke taşı sokaklarında dolaşın, tarihi mimariyi hayranlıkla izleyin ve Château Frontenac ve Place Royale gibi simgeleri ziyaret edin.

Aeroplan

Montmorency Şelalesi: 83 metrelik şelalede doğa manzaralarının tadını çıkarın, şelalenin etrafındaki patikalarda yürüyüş yapın veya kanyonun üzerinden zip-line yapın. Ne? Sizce Batı Sahili tek macera mekanı mı?

Île d’Orléans: Saint Lawrence Nehri’nin ortasındaki bu manzaralı ada, resim-perdahlı meyve bahçeleri ve bağlarla doludur. Yerel üretim elma şarabını deneyin ve birkaç akçaağaç lezzeti yakalayın, tatlı krizinde yardımcı olması için.

Plains of Abraham: Biraz kültür zamanı mı? Bu şehir parkında dinlenin, çimlik düzlüklerde piknik yapın ve Güzel Sanatlar Müzesi veya Citadel’i ziyaret edin.

Terrasse Dufferin: Bu ikonik manzarayı kaçıramazsınız – neredeyse her Québec City kartpostalında görebilirsiniz. Saint Lawrence Nehri ve Alttown’un fotoğraflarını çekin, tahta yürüyüş yolunda dolaşın ve güneş batarken sokak sanatçılarını izleyin.

 

kaynak

Yorum bırak