Toronto’da ortalama bir apartman dairesi fiyatı olan $736,940’ın çok altında bir fiyata satışa konulan, en az üç suçlunun idam edildiği 160 yıllık hapishaneyi, eğer ki bir miras mülkünü almaya yetkiniz varsa satın alabilirsiniz.

Eski Perth Goals binası, 1821 yılında, daha Kanada teknik olarak yokken, hapishane olarak inşa edildi. Şu anda bina, resmi şekilde Perth Kasabası miras mülkiyeti olarak belirlenmiştir. 62 Beckwith Street E., Perth, Ontario adresinde bulunan ve satışa konulan bina, Toronto’nun yaklaşık 4 saat uzaklıkta bulunmakta.

Binanın yapısı miras olarak çok değerli olsa da, bakımsızlıktan ötürü yaşanılabilir bir hale getirilmesi çok pahalı bir fiyata denk gelecektir.

Aslında 2022 Haziran ayında $750,000’a satışa sunulan binanın fiyatı, yakın zamanda $495,000’a düşürüldü. Doğrudan bakıldığında çok iyi bir fiyat olarak gözükse de, uzmanlara göre binayı restore etmek en az 20 milyon dolara denk gelecektir.

Arsa, on araçlık park yeri, sıfır tuvalet ve $23,246’lık bir yıllık emlak vergisi ile gelmektedir.

CBC’ye göre, London, Ontario’dan bir yatırımcı, arsayı 2019 yılında arsanın restorasyonunu gösteren bir televizyon programı çekmek için aldı ancak ne program ne de restorasyon gerçekleşmedi.

Bu tarih kokan arsanın, ne kadar para ve emek de gerektirirse gerektirsin, restorasyon sonucu harcanılan emeklerin karşılığını vereceği düşünülüyor.

Yorum bırak