Uçuş Hizmetleri – Uçuş Operasyonları ve Kabin Yönetimi

(Başlangıç tarihleri: Ocak, Eylül ve Mayıs ayları)

Program Hakkında

Bu programla kendinizi uçuş hizmetleri endüstrisinin beklentilerini karşılayabilecek, yetenekli, alanında kariyer basamaklarını tırmanmaya hazır bir profesyonele dönüştüreceksiniz. 2 yıllık Uçuş Hizmetleri diploma programı sayesinde havayolu endüstrisinin gerekliliklerini deneyerek öğrenecek ve becerilerinizi geliştireceksiniz.

Yenilikler

Seneca, 2021 yılında Newnham Kampüsünde Flights Experiential Hub adı verilen yeni bir merkez kurdu. Bu son teknoloji eğtim merkezi Kanada’nın lise sonrası eğitim veren okulları arasında bir ilk. Eğitim merkezi, deneyimsel öğrenmeyi desteklemek adına içinde B737 kabin simülatörü, A320 kapı simülatörü, iç kabin ve uçak tahliye kaydırağı barındırıyor. Program içeriğindeki bazı dersler hala online olarak devam ediyor olsa da ikinci, üçüncü ve dördüncü dönemde öğrencilere bu eğitim merkezinde birebir deneyim fırsatı verilerek bu durumun dengelenmesi sağlanıyor.

Sürdürülebilirlik

Seneca sürdürülebilirlik ilkesini sunduğu her işletme programında uygulamayı amaçlıyor. Uçuş Hizmetleri – Operasyonlar ve Kabin Yönetimi programı kapsamında, uçuş görevlilerinin, çevresel ayak izini azaltmak için işbirliği içinde ve dikkatle çalışmalarına odaklanıyorlar.

Beceriler

Bu program boyunca geliştireceğiniz beceriler:

-Güçlü iletişim ve sosyal beceriler

-Temel ve teknik bilgiler

-Endüstrinin gerekliliklerini öğrenme, işletme yönetimi, analitik ve teknolojik beceriler

-Endüstriyi bir yaşam biçimi olarak görme ve yaşam boyu öğrenmeye değer verme

Staj

Program kredisini tamamlamak için dördüncü dönemde 150 saatlik staj tamamlamanız gerekiyor. Profesörler staj konusunda tavsiye ve destek sunuyor ancak üçüncü dönemin derslerini başarıyla tamamladıktan sonra stajı onaylamak gerekiyor ve bu tamamen öğrencinin sorumluluğunda.

İş İmkanları

Bu programdan mezun olduktan sonra:

-Uçuş görevlisi

-Sorumlu uçuş görevlisi

-Yolcu hizmetleri memuru

-Havayolu rezervasyon görevlisi

-Havalimanı yer hizmetleri memuru gibi görevler yapabilirsiniz.

Bu programın mezunları, Kanada havayolları (yerli mezunlar) ve uluslararası havayolları (yurt içi ve uluslararası mezunlar) için çalışmaya hak kazanabiliyorlar.

Kaynak: Seneca College

Eğer Seneca College’da eğitim almak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 

*İşbirliği

Yorum bırak