Çok uluslu şirketler grubu Berkshire Hathaway’in yan kuruluşu olan Berkshire Hathaway Seyahat Sigortası şirketi (BHTP) Montreal’i 2022’de seyahat edilebilecek en güvenli şehir seçti. Montreal’den sonra Amsterdam, Tokyo, Singapur ve Sydney geliyor. Devamında ise listeyi Londra, Barselona, Hong Kong, Berlin ve Roma tamamlıyor.

Geçtiğimiz sene 10 aralıkta sigorta şirketinin kendi blog sitesinde yayınladığı yazıya göre şirket bu listeyi hazırlamak için önce Expedia gibi sitelerden Amerikalıların en çok seyahat ettikleri rotaları çıkarmış. Sonrasında ziyaretçilerinden bu listedeki destinasyonları oylamalarını istemişler. Şirket daha sonra The Economist, GeoSure Global ve Numbeo gibi sitelerden yararlanarak bu destinasyonlarla ilgili puanlamaları da hesaba katmış.

Air Transat

Montreal şehri de bu oylama ve puanlamanın sonunda 78.7 puan ortalamayla ilk sıraya yerleşmiş. Blogun yazarı Kit Kiefer Montreal’in özellikle GeoSure’deki yüksek puanlarına dikkat çekiyor. GeoSure şehirlerin güvenlik seviyelerinin oylandığı bir uygulama ve Montreal bu uygulamada 100 üzerinden 78 puan almış. Bu genel skorun içinde gece güvenliği 100 üzerinden 75, şehrin kadınlar için güvenliği 74 ve LGBTQ+ için 81 puanda.

Şehrin belediye başkanı Valérie Plante de 9 şubatta twitter üzerinden Montreal’in sıralamadaki başarısıyla övündü.

Sigorta şirketi bu sıralamanın yanında aynı zamanda seyahat edilebilecek en güvenli ülkeler listesi de yayınladı ve burada Kanada; İzlanda ve Yeni Zelanda’nın gerisinde üçüncü sıraya yerleşti.

Kaynak: MTL Blog

Yorum bırak