Aracınız yoksa veya benzin fiyatlarından dolayı arabanızı kullanmayı pek tercih etmiyorsanız listemizdeki yerlere mutlaka bir göz atın. Günlük bir gezi planlıyorsanız listede şelalelerden, yürüyüş parklarına ve brunch mekanlarına kadar çeşitli aktiviteler bulabilirsiniz. Suyun kenarında sıcacık bir çayın tadını çıkarabilirsiniz ya da taze havada dinlendirici bir yürüyüşle yenilenebilirsiniz. Tüm bunlar için Presto kartınıza para yüklemiş olmanız yeterli. Hadi gelin listeye bir göz atalım!

Tiffany Şelaleleri

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ToJan peter (@tojanpeter)

Ücret: Ücretsiz

Adres: 900 Wilson St. E., Ancaster, ON

Şelale görmek için ille de arabaya ihtiyacınız yok. Burada iki güzel şelalenin tadını çıkarmanın yanında aynı zamanda sakinleştirici bir gezi de yapabilirsiniz. Bölgeye ulaşmak için Go Transit ile Hamilton’a gittikten sonra West Hamilton Loop yönüne giden bir otobüse binmeniz yetiyor. Daha sonra yürüyerek Tiffany Falls’a ulaşabiliyorsunuz.

Websitesi Linki

El Mariachi Tacos

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@joecyzhang)

Ücret:

Adres: 235 Queen St. S.,Mississauga, ON

Bu renkli Meksika restoranını deneyimlemek için öncelikle Streetsville GO Transit İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. İstasyona 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan El Mariachi Tacos’da eritilmiş peynir, çeşit çeşit “churros” ve tropikal margaritalar bulabilirsiniz.

Websitesi Linki

Royal Botanik Bahçeleri

Ücret: $19.50 (Yetişkin)

Adres: 680 Plains Rd. W., Burlington, ON

Ekili bahçelerin ve muhteşem doğanın içinde kaybolmak isterseniz günlük gezinizi botanik bahçelerde planlayabilirsiniz. Ulaşmak için Go Transit ile önce Aldershot İstasyonuna gidip daha sonra bahçelere giden otobüse binmeniz gerekiyor.

Websitesi Linki

Rattray Marsh Koruma Alanı

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Odessa (@odessasilveira)

Ücret: Ücretsiz

Adres: 1180 Lakeshore Rd. W., Mississauga, ON

Toronto’nun hemen dışındaki bu koruma alanında yürüyüş yolları, arnavut kaldırımlı bir plaj ve daha fazlasını bulabilirsiniz. GO Transit ile Port Credit İstasyonuna gidip Lakeshore Road West At Bexhill Road yönüne giden otobüse binerseniz 15 dakikalık bir yürüyüşten sonra bölgeye ulaşabilirsiniz.

Websitesi Linki

Next Door Restaurant

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ✨Licia Lu (@royosann)

Ücret: $50+ (Her bir brunch servisi için)

Adres: 139 Main St., Unionville, ON

Brunch severlerin mutlaka gitmek isteyeceği bu restoranın aynı zamanda nehre bakan manzarası da onu çekici kılan detaylardan biri. Unionville GO’ya giden bir otobüse bindikten sonra Kennedy Road ve Austin Drive’ye giden otobüse aktarma yaparak bu restorana ulaşabilirsiniz.

Websitesi Linki

Guild Park

Ücret: Ücretsiz

Adres: 201 Guildwood Pkwy., Scarborough, ON

Guild Parkta heykellerin ve sütunların arasında geçmişe doğru bir geziye çıkabilirsiniz. Daha sonra Scarborough Bluffs’a geçip harika manzaralar yakalayabilirsiniz. GO Transit ile Guildwood İstasyonuna gidip kısa bir yürüyüşle parka ulaşmanız mümkün.

Websitesi Linki

The Boathouse Çay Salonu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K A T H R Y N (@kathrynnfit)

Ücret: 💸

Adres: 116 Gordon St., Guelph, ON

Önceden belirtelim, bu mekan 1 Nisanda açılacak. Gününüzü Guelph şehrinde geçirmek isterseniz gezi planınıza bu sevimli çay salonunu da mutlaka ekleyin. Nehrin manzarasını izlerken çayınızı yudumlayabilir ya da dondurmanızın tadını çıkarabilirsiniz. Buraya ulaşmak için GO Transit ile Guelph Central GO’ya gittikten sonra 10 dakika kadar yürümeniz yeterli.

Websitesi Linki

Kaynak: Narcity

Yorum bırak