Geçtiğimiz iki yıl boyunca dünyada tüm olup bitenlerden sonra pek çok kişinin 2022’den beklentisi çok büyük, özellikle de Toronto’daki organizatörlerin. Şehrin en büyük etkinlikleri bu yıl artık dönüş yapmayı planlıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bu sene birçok konser, karnaval, sanat gösterisi ve yemek festivali göreceğiz. Hadi 2022’de dönüş yapacak olan Toronto’nun en ses getiren etkinliklerine bir göz atalım.

The CNE (Kanada Ulusal Sergisi)

2 senedir kısıtlamalar ve kapanmalar sonucu bir türlü gerçekleşmeyen ikonik yaz sonu etkinliği bu yıl dönüş yapıyor. 19 ağustos-5 eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin biletleri satışa çıktı bile.

Toronto’nun Karayip Karnavalı

Etkinlik listesine göre Temmuz 2022’de dönüş yapacak olan festivalde Büyük Geçit Töreni 30 temmuzda gerçekleşecek. Listeye göre festival boyunca pek çok etkinlik olacak. Umuyoruz ki her şey planlandığı gibi gider ve şehir bu renkli festivale bir kez daha ev sahipliği yapar.

Nuit Blanche

Şehrin tüm gece süren sanat festivali bu sene dönüş yapmaya hazırlanıyor. 2021’de online olarak gerçekleşen etkinliğin bu sene eski formatında gerçekleşeceği duyuruldu. Şehrin kocaman bir sanat galerisine dönüştüğü bu etkinliği kaçırmamak gerek.

TD Toronto Caz Festivali

Bu yıl 24 haziran- 3 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival Meridian Hall’da 22 nisanda Herbie Hancock ile erken bir başlangıç yapacak. Bu sene festivalin 35. yılı olacağından unutulmaz bir festivale hazırlıklı olmak gerek.

Onur Yürüyüşü

Toronto’nun bir ay süren Onur Yürüyüşü bu sene şehri renklendirmek için dönüyor. 1 haziran-26 haziran arasında pek çok aktivitenin planlandığı etkinliğin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

Veld Müzik Festivali

Toronto’nun en büyük müzik festivallerinden biri geri dönüyor ve önemli isimleri ağırlamaya hazırlanıyor. Temmuz ayı sonunda Downsview Park’ta gerçekleşecek olan festival her zamankinden daha görkemli olacak. Bu yıl festivaldeki isimler arasında The Chainsmokers, Armin Van Buuren, Alesso, Marshmello, Martin Garrix ve Porter Robinson var.

Boots & Hearts Müzik Festivali

4 ağustos-7 ağustos tarihleri arasında Burl’s Creek’te gerçekleşecek olan müzik festivalinin program listesinde Shania Twain, Florida Georgia Line ve Sam Hunt yer alıyor. Biletler çoktan satışa çıktı bile, linkten bakabilirsiniz.

Honda Indy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Honda Indy Toronto (@hondaindy)

Son iki senedir iptal olan yarışlar sonunda bu sene şehre dönüş yapıyor. 15 temmuzda başlayacak olan ve Exhibition Place’de gerçekleşecek olan yarışlar 17 temmuzda sona erecek. Biletler henüz satışa çıkmadı ama Honda Indy sitesinden takipte kalabilirsiniz.

St. Patrick’s Günü Geçit Töreni

Toronto’nun sevilen geçit törenleri bu baharda dönüş yapıyor ve açılışı da 20 martta St. Patrick’s Günü Geçit Töreni yapacak. Kanada’nın en büyük İrlandalı etkinliği olarak adlandırılan bu geçit töreni şehirde her sene heyecanla beklenen etkinliklerden biri. Şehrin yavaş yavaş eski düzenine dönmeye başlamasıyla birlikte geçit töreninin organizatörleri de bu keyifli tören için heyecanla beklemeye başladılar.

Doors Open

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doors Open Toronto (@doors_opento)

Torontolular 28-29 mayısta gerçekleşecek Doors Open etkinliği sayesinde şehrin pek çok kültürel, tarihi ve mimari açıdan önemli mekanına ücretsiz erişebilecek. Neredeyse 700 farklı benzersiz lokasyonla ve 2000 yılında başladığından beri ağırladığı 2 milyonu aşkın ziyaretçiyle bu etkinlik şehri keşfetmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Kaynak: Curiocity

 

Yorum bırak