Toronto’nun trafik problemi gerçekten bir başka! Ve bu düşünce, TomTom’un en son trafik endeksi sayesinde daha da pekişiyor. Dünya genelinde 380’den fazla şehirle karşılaştırıldığında, işte Toronto’nun trafik durumu.

Coğrafi konum teknolojisi uzmanı TomTom, 13. yıllık TomTom Trafik Endeksi’ni yayınladı. Bu rapor, geçen yılın 55 ülkede bulunan 387 şehirdeki trafik eğilimleri hakkında veri ve bilgileri sergiliyor.

Bu, şehirlerin ortalama seyahat sürelerini, yakıt maliyetlerini ve CO2 emisyonlarını içeriyor.

Raporu derlemek için 600 milyonun üzerinde araç içi navigasyon sistemi ve akıllı telefon verileri kullanıldı. Her şehir için kilometre başına düşen ortalama seyahat süresi de hesaplandı.

Genel olarak, çoğu şehirde ortalama hızlarda genel bir düşüş yaşandı; 82 şehirde ortalama hızları aynı kaldı ve 77 şehir önceki yıla göre daha yüksek bir ortalama hıza sahipti.

Ancak Toronto için durum tam tersine döndü. Endekse göre, Toronto 3. sıraya yerleşti.

Evet, doğru okudunuz.

Kaynak: TomTom Traffic Index

Geçen yıl Toronto’da seyahat süresi aslında arttı; veriler, 10 km seyahat etmek için geçen sürenin 50 saniye daha uzun olduğunu gösteriyor.

Yıllık bazda, Torontolu vatandaşlar 255 saatini sürüşle geçirdi, bunun 98 saati tıkanıklıktan kaynaklandı. Benzin için harcanan kazanılmış nakit ne kadar oldu? Yılda ortalama 744 CAD doları, bunun 112 CAD doları tıkanıklıktan kaynaklandı.

“Petrol fiyatlarının ve yakıt tüketiminin artması, daha uzun seyahat süreleri nedeniyle her gün arabasını kullanmak zorunda olan sürücülerin bütçesine açık bir etkisi var,” diyor rapor.

TomTom’un yakıt fiyatlarını topladığı 351 şehrin üzerinde, yakıt bütçesinin 2021 ile 2023 arasında% 15 veya daha fazla arttığı 60%’den fazla şehir bulunuyor. Bu artış, doğal olarak, araç başına ortalama CO2 emisyonları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.”

Toronto’nun genel durumu için, aslında geçen yılın raporuna kıyasla önemli bir düşüş yaşandı – Toronto bir zamanlar 30. sıradaydı!

Bu yılın raporu iyi değil, geçen yılki gibi.

Geçen yıl olduğu gibi, Toronto’da hala yapılacak çok işimiz var.

kaynak

Yorum bırak