Vancouver bahar aylarında yakalaması zor bir şehir. Karlı dağları, kiraz çiçekleri olan ve aynı zamanda yeterince sıcak havaya sahip olan bu şehirde size bu yazıda plajlardan dağlara kadar, birçok seçenek sunuyoruz.

İşte Vancouver’da harika manzaralar yakalayabileceğiniz rehberimiz:

Third Plajı

Fotoğraf: Shutterstock

Stanley Park’ta bulunan Third Plajı en gözde plajlardan birisi. Ayrıca, Stanley Park’a yaz mevsimi için yeniden bisikletliler için ayrılmış yeni bir şerit eklendi ve bu da bisiklet sürmeyi sevenlerin Third Plajı ziyaret etmesi için güzel bir neden oluşturdu. Plajda gün boyu zaman geçirdikten sonra ayrılmadan gün batımı fotoğrafı çekmeyi unutmayın!

Adres: Stanley Park Dr

 

Jericho Plajı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Jericho, muhteşem bir plaj olmanın yanı sıra aynı zamanda Vancouver siluetinin en iyi manzaralarından birine sahip. Burası Kits plajı kadar yoğun değil, bu yüzden bu güzel manzara için insanlarla savaşmanız gerekmiyor 🙂 Bonus olarak, Jericho Plajı köpek gezdirmek için de keyifli bir alan!

Adres: 3241 Point Grey Rd

 

Wreck Plajı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Vancouver’ın tek çıplaklar plajı olan bu nokta uçsuz bucaksız okyanus manzarasını, birkaç ada silueti ile birleştirip sunuyor. Aynı zamanda gün içinde dolunayın fotoğrafını çekebileceğiniz tek yer. Parktaki uzun merdivenler de günlük egzersiziniz için ideal!

Adres: NW Marine Dr

 

Grouse Dağı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Grouse Mountain, Vancouver’ın mükemmel manzarasını tepeden görebileceğiniz noktalardan birisi. Elbette, oraya çıkmak bir eziyet olabilir ancak bunu başardığınızda ödülünüz Vancouver’ın, okyanusun ve Lower Mainland’in geri kalanının çarpıcı bir manzarası olacak. Havanın açık olduğu bir günde gitmeye çalışın ki emekleriniz suya düşmesin 🙂

 

Adres: 6400 Nancy Greene Yolu

 

Cypress Mountain Highview Seyir Noktası

Fotoğraf: Shutterstock

 

Cypress Dağı gözetleme yeri Grouse Grind kadar popüler olmasa da sizi 2,800 adet merdivenden kurtarıyor ve kesinlikle sizi pişman etmeyecek bir güzelliğe sahip. Batı Vancouver’a hızlı bir öğle sonrası gezisi için mükemmel bir alternatif ve şehrinize gelen bir misafire gösterebileceğiniz harika bir seçenek.

Adres: Cypress Bowl Yolu, Batı Vancouver

 

Kraliçe Elizabeth Parkı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Pleasant Dağı’nın merkezindeki bu geniş park, aynı zamanda Vancouver şehrinin en yüksek noktası. Şehrin ve kuzeydeki dağların harika bir manzarasıyla birlikte güzel bitki örtüsünün tadını da çıkartabilirsiniz. Hatta burada piknik yapmak da güzel bir fikir olabilir!

Adres: 4600 Cambie St

 

Lions Gate Köprüsü

Fotoğraf: Shutterstock

 

Pandemi öncesi sıkça görülen cruise gemilerinin manzaraya dahil olması yakın zamanda pek olası gözükmüyor olsa da Lions Gate Köprüsü Stanley Park, Burrard körfezi ve şehrin siluetinin muhteşem manzaralarını bir araya getiren ve kaçırılmaması gereken bir nokta. Ortaya kadar ilerlemek biraz garip hissettiriyor ama garanti ediyoruz, kesinlikle buna değer! Vancouver’daki bahar manzaraları için listenize kesinlikle eklemeniz gereken bir yer.

Adres: Lions Gate Bridge Rd

 

Deniz Feneri Parkı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Batı Vancouver’ın kenarındaki bu noktanın size sunduğu iki güzellik var: Birincisi, Instagram’ınızı şenlendirecek bir deniz feneri. İkincisi ise Vancouver’da eşine az rastlanan güzellikle bir manzara. İkinci seçenek için önerimiz sabahın erken saatlerinde gündoğumu için orada bulunmanız.

Adres: 4902 Beacon Ln

 

Lonsdale Quay

Fotoğraf: Shutterstock

 

Bu noktayı seviyoruz çünkü Vancouver şehir merkezinin muhteşem manzarasını gözlemlemek için olanak sağlıyor ve hala nispeten ulaşımı kolay. Bonus olarak, oraya gitmek için SeaBus’u kullanmak aslında güzel bir yol. Toplu taşıma hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! 🙂

Adres: 123 Carrie Cates Court, Kuzey Vancouver

 

Yengeç Parkı

Fotoğraf: Shutterstock

 

Bu garip bir seçim gibi durabilir ancak Vancouver’daki en sevdiğimiz manzaralardan birisi Yengeç Parkı’nda. Canada Place’in muhteşem manzarasını görebiliyorsunuz ve Gastown’un kenarından oraya giden köprü, East Vancouver ve Merkez arasındaki keskin fark da kadrajınıza giriyor. Bizim gözümüzde hak ettiğinden az değer verilen bir yer.

Adres: 101 E Waterfront Rd

Bu baharda güzel şehir Vancouver’dan en iyi şekilde yararlanmanızı dileriz!

Kaynak: Curiocity

 

Yorum bırak