Kanada’nın en büyük dil okullarından olan International Language Academy of Canada ya da daha sık duyduğunuz adıyla ILAC, Ontario eyaletinin Barrie şehrinde bulunan devlet koleji Georgian College ile bir anlaşma imzaladı. Georgian@ILAC  anlaşması kapsamında öğrenciler Georgian College’ın seçilmiş programlarına ILAC’ın Toronto şubesinde katılabilecekler.

Barrie’de bulunan Georgian College, Ontario eyaleti içerisinde bulunan college’lar arasında en yüksek mezun istihdam oranlarına sahip olan ve Kanada college eğitim sisteminde çokça duyabileceğiniz Co-op sisteminde tanınmış en güçlü liderlerden birisi. Ayrıca yüksek öğrenimde sosyal inovasyon ve değişimdeki lider rolü sebebiyle Ashoka tarafından 2018 yılında değişim yaratan bir kolej olarak seçildi. Georgian College tüm bu özelliklerini Ilac ile birleştirip Georgian@ILAC programına imza attı.

Georgian@ILAC programın diğer ayağı olan ILAC ise Toronto ve Vancouver’da bulunan 6 farklı kampüsü ile Kanada’nın en büyük ve en çok ödüle layık görülmüş İngilizce dil okulu. Her yıl ortalama 100’den fazla milletten yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim veriyor. 1997 yılından bu yana hizmet veren okul, Kanada’daki üniversite ve college programları arasında pathway olarak da bilinen geçiş programlarında öncü. Aynı zamanda sadece Kanada’nın değil, dünyanın en büyük IELTS sınav merkezlerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Georgian@ILAC Programının Öğrencilere Avantajları Neler?

Kampüs: ILAC’ın “Dream Building” yani “Hayallerin Binası” olarak isimlendirdiği kampüs Georgian@ILAC programına ev sahipliği yapacak. Dream Building’in özelliği ise butik tarzda dekore edilmiş, günışığı gören (Kanada’da bu çok önemli bir detay!) modern sınıflara sahip olması.

Lokasyon: Dream Building’in bir diğer önemli özelliği ise Kanada’nın finans merkezi olan Toronto şehrinin tam merkezinde bulunuyor olması. Toronto şehir merkezinde eğitim görmenin en avantajlı tarafı ise dünyanın en multikültürel şehirlerinden birisinde birçok farklı milletten birçok farklı insanla bağlantı kurma imkanınızın kolaylığı. Yani Georgian@ILAC programına kayıt yaptırarak, toplu taşıma ile Toronto’dan 2 saat 45 dakika uzaklıkta olan Georgian College yerine Toronto’nun tam merkezinde eğitim alabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Ulaşım: Georgian@ILAC kampüsü, toplu taşıma ile çok kolay ulaşılabilir bir noktada. TTC Sherbourne Metro İstasyonundan sadece birkaç metre uzaklıkta olan bu kampüse, Toronto ve civarı şehirlerde (GTA) aktif olarak kullanılan PRESTO adındaki karta sahip olarak rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Etkinlikler: Georgian@ILAC program öğrencileri kendi programlarının yanı sıra, yıl içerisinde birçok sosyal ve eğitici etkinliklere de  katılabiliyorlar. Bu etkinlikler arasında yerel turlar, konserler, festivaller, önemli spor müsabakaları da var. ILAC’ın düzenlediği bu etkinlikler her zaman için yeni bir ülkede eğitim alırken arkadaşlık kurmanızı kolaylaştırdığından ve içinde yaşadığınız kültüre ayak uydurmanıza yardımcı olması açısından çok önemliler.

Georgian@ILAC Programı Neleri Kapsıyor?

Oryantasyon Aktiviteleri

Ilac, Georgian@ILAC programına başladığınızda alışma sürecinizi kusursuz ve eğlenceli kılmak adına oryantasyon aktiviteler düzenliyor. Bu aktiviteler o sömestrda işinize yarayacak olan kaynakları ve hizmetleri size aktarırken, aynı zamanda Toronto’yla da tanışmanıza yardımcı oluyor. Bu etkinliklerde derslerinize girecek eğitim görevlileriyle tanışmanın yanı sıra sınıf arkadaşlarınızla da yakınlaşma fırsatı bulabiliyorsunuz.

 Danışmanlık Hizmeti

Kanada’ya yeni gelmişseniz alışmadığınız bir ortamda eğitime başlayacak olmak bazen zorlayıcı olabilir. Bu sebeple Georgian@ILAC programında size sağlanan danışman hizmetiyle hem bu süreci daha problemsiz atlatmanız hem de gelecek planlamalarınızda kendinizi daha rahat hissetmeniz amaçlanmış. Randevu alarak faydalanabileceğiniz bu danışmanlık hizmetleri hem telefonla hem video aramalarla sağlanabiliyor.

Göçmenlik ve Konaklama Destekleri

Okulunuz aynı zamanda size göçmenlik hizmeti de veriyor ki bizce bu altın bir kaynak! Kanada’ya yerleştikten sonra hem buradaki sisteme olan yabancılığınızdan hem de çevrenizde destek alabileceğiniz insanların sayısının Türkiye’dekine oranla sınırlı olmasından dolayı zaman zaman resmi konularda yardım bulmakta zorlanabiliyorsunuz fakat Georgian@ILAC programı boyunca okulunuzun size sunduğu bu hizmet sayesinde ekstra bir göçmenlik danışmanı ile görüşmenize gerek kalmıyor, böylece göçmenlik gibi önemli bir konuda hazır bir destek bulmuş oluyorsunuz. Göçmenlik danışmanı size şu konularda destek sağlıyor:

  • Sizden istenen belgelerdeki gereksinimleri anlamak
  • Aile bireyleriniz için göçmenlik gereksinimlerini anlamak
  • Size uygun ek hizmet ve kaynaklar için yol göstermek

Bunun yanı sıra ILAC aynı zamanda size ve hayat şeklinize uygun konaklama seçenekleri de sunuyor. Her yıl ILAC’ta eğitim alan binlerce öğrenci ev olarak gördükleri bir yaşam alanına sahip oluyorlar.

Georgian@ILAC Sağlık Sigortası

Yurtdışında eğitim almaya gittiğinizde en büyük sorunlardan birisi de devlet tarafından sağlanan bir sağlık sigortanızın olmaması fakat Georgian@ILAC öğrencisi olduğunuzda Georgian College Students’ Association (GCSA) tarafından sağlanan diş bakımı masraflarının da dahil olduğu bir sağlık sigortasına sahip olabiliyorsunuz.

Erişilebilirlik Desteği

Georgian@ILAC programı engelli öğrenciler için erişilebilirlik desteği de sağlıyor. Okulda bir desteğe ihtiyacınız olması durumunda programın erişilebilirlik departmanı öğretim görevliniz ile birlikte çalışarak size yardımcı olmayı hedefliyor. Erişilebilirlik danışmanları eğitiminizdeki başarınızı kolaylaştırmak amaçlı bireysel ihtiyaçlarınızı gözeterek size destek sağlıyor.

Ruh Sağlığı Hizmeti

Georgian@ILAC’ta eğitim gören tüm öğrencilerin aynı zamanda ruh sağlıkları için alabilecekleri ücretsiz bir hizmet de bulunuyor. Profesyonel danışmanlar hayatınızı ve eğitiminizi etkileyen tüm problemleri çözmeniz için ulaşabileceğiniz en önemli destek olabilirler.

Herhangi bir kriz durumunda ise aşağıdaki numaralardan 7/24 destek isteyebilirsiniz.

  • Toronto Tehlike Merkezleri: 416 408-4357 veya 408-HELP
  • Gerstein Merkezi: 416-929-5200
  • Spectra Yardım Hattı: 416-920-0497
  • Guard.me tarafından sağlanan keep.meSAFE: 1-844-451-9700
  • good2talk: 1-866-925-5454 veya 2-1-1 veya online
Program ile ilgili daha kapsamlı bilgiye aşağıdaki eğitim formunu doldurarak, lisanslı eğitim danışmanımızdan ulaşabilirsiniz.