Kanada’nın en büyük dil okullarından olan International Language Academy of Canada ya da daha sık duyduğunuz adıyla ILAC, Ontario eyaletinin Barrie şehrinde bulunan devlet koleji Georgian College ile bir anlaşma imzaladı. Georgian@ILAC  anlaşması kapsamında öğrenciler Georgian College’ın seçilmiş programlarına ILAC’ın Toronto şubesinde katılabilecekler.

Barrie’de bulunan Georgian College, Ontario eyaleti içerisinde bulunan college’lar arasında en yüksek mezun istihdam oranlarına sahip olan ve Kanada college eğitim sisteminde çokça duyabileceğiniz Co-op sisteminde tanınmış en güçlü liderlerden birisi. Ayrıca yüksek öğrenimde sosyal inovasyon ve değişimdeki lider rolü sebebiyle Ashoka tarafından 2018 yılında değişim yaratan bir kolej olarak seçildi. Georgian College tüm bu özelliklerini Ilac ile birleştirip Georgian@ILAC programına imza attı.

Georgian@ILAC programın diğer ayağı olan ILAC ise Toronto ve Vancouver’da bulunan 6 farklı kampüsü ile Kanada’nın en büyük ve en çok ödüle layık görülmüş İngilizce dil okulu. Her yıl ortalama 100’den fazla milletten yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim veriyor. 1997 yılından bu yana hizmet veren okul, Kanada’daki üniversite ve college programları arasında pathway olarak da bilinen geçiş programlarında öncü. Aynı zamanda sadece Kanada’nın değil, dünyanın en büyük IELTS sınav merkezlerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Georgian@ILAC Programının Öğrencilere Avantajları Neler?

Kampüs: ILAC’ın “Dream Building” yani “Hayallerin Binası” olarak isimlendirdiği kampüs Georgian@ILAC programına ev sahipliği yapacak. Dream Building’in özelliği ise butik tarzda dekore edilmiş, günışığı gören (Kanada’da bu çok önemli bir detay!) modern sınıflara sahip olması.

Lokasyon: Dream Building’in bir diğer önemli özelliği ise Kanada’nın finans merkezi olan Toronto şehrinin tam merkezinde bulunuyor olması. Toronto şehir merkezinde eğitim görmenin en avantajlı tarafı ise dünyanın en multikültürel şehirlerinden birisinde birçok farklı milletten birçok farklı insanla bağlantı kurma imkanınızın kolaylığı. Yani Georgian@ILAC programına kayıt yaptırarak, toplu taşıma ile Toronto’dan 2 saat 45 dakika uzaklıkta olan Georgian College yerine Toronto’nun tam merkezinde eğitim alabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Ulaşım: Georgian@ILAC kampüsü, toplu taşıma ile çok kolay ulaşılabilir bir noktada. TTC Sherbourne Metro İstasyonundan sadece birkaç metre uzaklıkta olan bu kampüse, Toronto ve civarı şehirlerde (GTA) aktif olarak kullanılan PRESTO adındaki karta sahip olarak rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Etkinlikler: Georgian@ILAC program öğrencileri kendi programlarının yanı sıra, yıl içerisinde birçok sosyal ve eğitici etkinliklere de  katılabiliyorlar. Bu etkinlikler arasında yerel turlar, konserler, festivaller, önemli spor müsabakaları da var. ILAC’ın düzenlediği bu etkinlikler her zaman için yeni bir ülkede eğitim alırken arkadaşlık kurmanızı kolaylaştırdığından ve içinde yaşadığınız kültüre ayak uydurmanıza yardımcı olması açısından çok önemliler.

Program ile ilgili daha kapsamlı bilgiye aşağıdaki eğitim formunu doldurarak, lisanslı eğitim danışmanımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazının Devamı:

Georgian@ILAC Programı Neleri Kapsıyor?