Geçtiğimiz günlerde iş bulma kurumu Randstad tarafından önümüzdeki yıl içinde en çok kazandıracak meslekler yayınlandı. Bu meslekler teknolojiden finansa, pazarlamadan inşaata kadar çeşitli sektörleri barındırıyor.

Listenin ilk sıralarında yazılım geliştirme uzmanlığı ve yazılım mühendisliği yer alıyor. Yüksek bir gelir getiren bu mesleklerden sonra sırada finansal kontrolörler geliyor. Finansal kontrolörler, firmaların hedeflerine ulaşabilmesi adına şirket departmanlarının performasını takip etmekten sorumlu. Bu işin yıllık getirisi de $80,000 ila $150,000 arasında değişiyor.

Listenin devamında görebileceğimiz diğer bir meslek de fabrika müdürlüğü. Fabrika müdürleri bir tesisin günlük operasyonlarını denetlemekten, güvenlik, kalite ve üretkenliği sürdürmekten sorumlu. Bu işte daha deneyimli olanlar için yıllık maaş $90,000 ile $160,000 arasında değişiyor.

Kanada’da 2022 yılında en çok kazanabileceğiniz işlerin dördüncü ve beşinci sırasında uygulama programcısı ve pazarlama müdürleri yer alıyor. Bu meslek grubunda çalışan kişiler biraz deneyimle kolay bir şekilde yıllık $100,000 kadar kazanabiliyorlar.

İş Geliştirme Müdürleri ise yıllık $85,000 ila $100,000 arasında değişen ve ilerleyen dönemlerde $175,000’ı bulan yıllık maaşlarıyla listenin devamında yer alıyor.

Teknoloji meraklıları içinse listede Bulut Bilişim Uzmanları ve Bilgi Teknolojisi (IT) Yöneticileri de bulunuyor. Eğer bu alanlarda çalışıyorsanız yıllık $100,000’ın üzerinde kazanmanız mümkün.

Yazılım, finans, üretim gibi alanların yanı sıra listede Elektrik Mühendisleri de var. Lokasyona göre değişmekle beraber elektrik mühendisleri biraz deneyimle yılda $115,000’a kadar kazanabiliyorlar. Listenin sonunda da yıllık $100,000 civarında bir kazançla İnşaat Proje Müdürleri geliyor.

Eğer bu meslek gruplarından birinde yer alıyorsanız belki de CV’nizi tekrar gözden geçirip bazı başvurular yapmanın zamanı gelmiştir.

Kaynak: Narcity

Yorum bırak