Daha önce hatırlarsanız “Toronto’nun Bu Yıl Dönüş Yapacak 10 Etkinliği“ni paylaşmıştık. Şimdi de sıra Vancouver’de.

Toronto’nun Bu Yıl Dönüş Yapacak 10 Etkinliği

Herkes eğlenmeyi çok özledi  ve eminiz bu sene bolca konser, festival, etkinlik ve gezi planı yapılıyor. Şehri renklendirecek ve heyecanla bekleyeceğiniz etkinliklerin bir listesini yaptık. Keyifli vakit geçirmeye hazır olun!

TED Konferansı

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TED Talks (@ted)

2022’nin yakında gerçekleşecek bu prestijli etkinliği bambaşka bakış açıları yakalamanızı sağlayacak bir dünya sunuyor. TED yine her türlü sektörden en başarılı ve ilham veren isimlerin toplanacağı bir konferans olacak. Ancak katılmak inanılmaz derecede pahalı olduğu için belki de sonradan konferansın videolarını izlemek daha mantıklı olabilir.

Tarih: 10-14 Nisan

HSBC Kanada 7’lisi (Canada Sevens)

Canada Sevens

Bu etkinlik kesinlikle canlı görmek isteyeceğiniz türden. Kanada’nın önemli spor etkinliklerinden biri olan Canada Sevens dünyadaki en iyi rugby oyuncularını bir hafta sonu için bir araya getiriyor ve izleyicilere müthiş bir eğlence sunuyor. Maçları izlemeye kostümle katılmaksa kesinlikle bir gelenek.

Tarih: 16-17 Nisan

Uluslararası Şarap Festivali

Christine McAvoy Photography

40 yılı aşkın süredir düzenlenen festival tüm şarap severler için çeşitli aktiviteler sunuyor. Yemekler, şarap tadımları, brunchlar, seminerler ve şarap partilerine katılabileceğiniz bu etkinliğin biletleri yakında satışa çıkacak.

Tarih: 16-22 Mayıs

Bard On The Beach

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bardonthebeach

Vanier Park’ta gerçekleşecek olan bu etkinlik Kanada’nın en büyük Shakespeare festivallerinden biri. Burada Shakespeare oyunlarından çeşitli dramalara ve özel etkinliklere kadar pek çok aktiviteyi bulabilirsiniz. 33. sezonunu gerçekleştirecek olan festival bütün yaz sürecek.

Folk Müzik Festivali

Son iki yıldır etkinliğine ara vermiş olan müzik festivali bu sene şehre dönüş yapıyor. Listedeki en keyifli etkinliklerden biri olan ve 3 gün sürecek olan festival müzikle rahatlayacağınız ve güzel vakit geçireceğiniz bir ortam sunuyor.

Tarih: 15-17 Temmuz

Onur Yürüyüşü

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vancouver Pride (@vancouverpride)

Yılın en renkli kutlaması olan Onur Yürüyüşü şehre geri dönüyor. Programa göre Robson Caddesinden başlayacak olan yürüyüş Sunset Beach festival alanında sona eriyor. Eğlence, yemek ve arkadaşlarla geçecek bu keyifli yaz gününün tadını çıkarın!

Tarih: 31 Temmuz

41. Uluslararası Film Festivali

Dünyanın dört bir yanından yetenekleri bir araya getiren bu festival sinema severlerin kaçırmaması gereken türden. Festivalde bolca film izleyebilir, yönetmenlerle yapılan etkinliklere ya da workshoplara katılabilirsiniz.

Tarih: 29 Eylül- 9 Ekim

Khatsahlano Sokak Festivali

Bu sene 10. yılını kutlayacak olan festival Vancouver’ın en büyük müzik ve sanat festivallerinden biri. 50’den fazla Vancouver’lı müzisyenin sahne aldığı ve pek çok lokal sanatçının eserlerinin sergilendiği festivalde sokak sanatçılarının performanslarını da izlemek mümkün. Bira bahçeleri, özel aktiviteler ve çeşitli yemekler sunan bu sokak festivali yazın en güzel etkinliklerinden biri olmaya hazırlanıyor.

FVDED In The Park Müzik Festivali

Önceki yıllarda önemli sanatçıları ağırlamış olan FVDED müzikseverler için sadece Vancouver’ın değil tüm Kanada’nın en iyi etkinliklerinden biri. Arkadaşlarınızla bolca eğleneceğiniz, müzikle dolu bir festival olan FVDED’in bu seneki tarihleri ise henüz açıklanmadı.

Mural Festivali

2016 yılında başlayan ve kar amacı gütmeyen bu sanat etkinliği tüm şehrin sanatsal ve kültürel anlamda gelişmesini amaçlayan bir oluşum. Vancouver’da bugüne kadar 300’den fazla duvar resminin yapılmasında etkisi olan festival bu yaz da şehri boyamaya devam ediyor. Sanatçılar için başvuruların hala açık olduğu bu etkinlik Vancouver’ı her sene daha da güzelleştiriyor.

Kaynak: Curiocity

Yorum bırak