İlkbahar geldi, daha önce hiç görmediğiniz bir yeri görmek için zaman ve hevesiniz var. Ama durun, hepimiz evlerde sıkışıp kalmış ve hiç bir yere gidemez haldeyiz. Yani bu durum çok can sıkıcı olsa da yine de gitmek istediğimiz yerleri hayal etmemize endeğilegil! Netice de, Kanada baharda ziyaret edilecek dünyanın en muhteşem bir çok güzergahına sahip.

Şimdi, bunu aklımızda tutarak, harika ülkemizde gidilenebilecek en güzel bahar güzergahlarına şöyle birgözz gezdirelim.

Editörün notu: Su an Health Canada`nin tavsiyesi üzerine sizi seyahate teşvik etmiyoruz. Lütfen evde kalın, güvende kalın ve bu göz gezdireceğimiz yerleri Covid sonrası mutlaka yapılacaklar listenize ekleyin.

Alberta

Jasper National Park

Rockieslerin arasında konumlanan Jasper Ulusal Parkı, Banff Ulusal Parkı’nın biraz daha az bilinen kuzeyde bulunan kardeşidir. Uzak konumu nedeniyle, Jasper henüz turizm tarafından tamamen istila edilmediğinden, buraya gitmeyi deneyimlemek sizi doğaya çok daha yakin hissettirecektir.

Dinosaur Provincial Park

Her ne kadar dinazorları görmek için Royal Tyrrell Müzesi tercih edilse de , fosillerin geldiği yer genellikle Dinosaur Provincial Parktır. Bu nokta, kamp seçenekleriyle Kanada Badlands bölgesinin en iyi örneğidir. Kanada’daki destinasyonlar arasında, burası güzel, oldukça ve oldukça benzersiz bir yerdir.

British Columbia

Clayoquot Area

İki kasabanın (Tofino ve Ucluelet)yakınındaa bulunan Clayoquot Sound, el değmemiş eski sahil ormanlarının en güzel örneklerinden birisidir. Kano, yürüyüş ve diğer bir çok aktiviteyi bulmak mümkün olmakla birlikte, bu nedenlerle anlaşılabileceği üzere dünyanın en iyi tatil yerlerinden biri olarak görülür.

Great Bear Rainforest

Dünyanın en nadir bulunan ayı cinsi olan Kermode ayısının görülebileceği bir yerdir. Beyaz paltolu bu siyah ayı, Ruh Ayısı olarak anılır ve şu anki nüfusu 50 ila 150 arasındadır. Parkın geri kalanı çarpıcı olmakla birlikte bu nadir ayı cinsi kesinlikle görülmeye değerdir.

Ontario

Muskoka Lakes

Kanada’danin en güzel cottagelarina sahip Muskoka Gölleri, uzun bir hafta sonu kaçamağı için mükemmel bir destinasyondur. Sakin bir ortamda kaplıcalar, çiftçi pazarları, harika yemek seçenekleri ve daha fazlası mevcuttur. En büyük probleminiz, arabayla uzaklaşırken neden bir şehirde yaşadığınızı anlamak olacak.

Pukaskwa National Park

Ontario’da Kuzeybati`ya doğru uzunca seyahat edenlerin sonunda parkın güzelliğiyle ödüllendirileceği bir yerdir. Sadece sağlıklı bir geyik popülasyonuna ev sahipliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda gün için kano kiralayabilir ve sahili biraz keşfedebilirsiniz.

Quebec

Anticosti National Park

Bu nokta ile Miguasha Ulusal Parkı arasında seçim yapma konusunda ne kadar zorlansak ta sonunda; ülkenin en şelalerinden birisine erişimi diğerinegöree nispeten daha kolay olduğu için ,Anticosti`nin kazanmasına karar verdi. Ayrıca burada, 250 fit aşağıya inerek, Chute Vaureal isimli 300 metrelik derin kanyonu yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Newfoundland/Labrador

L’Anse aux Meadows

Bu 1000 yıllık kamp yeri, Kuzey Amerika’daki bilinen tek Viking yerleşim yeridir. John Cabot’u 500 yıl geç kalarakyaptıklarınıi unutun, asil eğlenceli gerçek – L’Anse aux Meadows, Afrika’dan göçün ardından insanların dünyanın etrafını dolaştığı ilk zamanı temsil ettiğidir.

Prince Edward Island

Thunder Cove Beach

“Atlantik okyanusuna bakan bir çöl” olarak tanımlanan Thunder Cove Beach, bazı ilginç kum taşı ve kaya oluşumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun en iyi örneği Teapot Rock’tır, bu kaya Kanada’nın en meşhur sahil kayalarından birisi olup yıllar içinde aşınmalar ile oluşmuştur.

Manitoba

Churchill

Tahmin edersiniz ki muhteşem Beyaz hayvanları nedeni ile seçimlerimizden birisi Churchil. Kutup ayılarını sonbahara kadar görmek pek mümkün olmasa bil, burada yaz aylarında kano yapabilir ve bir başka favorimiz olan beyaz balinalara göz atabilirsiniz.

Nunavut

Sirmilik National Park

Bu muhteşem yer, macera severler ve Kanada’daki en uzak yerleri gerçekten keşfetmek isteyenler için ayrılmıştır. Ulaşmak son derece zordur, dünyadaki en acımasız iklimlerden birine sahiptir ve güvende kalmak için bile yanınızda bir rehber ile gezmeniz gerekir. Bununla birlikte, belirtmemiz gerekir ki bizim listemizin en başında yer almaktadır.

EVET! İşte Kanada’daki en sevdiğimiz 11 ilkbahar destinasyonu. Dilekler tutuldu, bu yıl bu noktalardan en az birisine gitmeyi umuyoruz!

Kaynak: Curiocity

Yorum bırak