Kanada hakkında birçok soru alıyoruz. Çoğu oldukça kişisel olduğu ve herkesin hayatına göre farklılılar gösterdiği için de tek tek cevap vermek mümkün değil. Bilgilendirici içerik sayımız da günden güne artıyor. Bu yazıyla beraber, önemli olduğunu düşündüğümüz içerikleri burada toplamak istedik. Buradaki yazı-video içeriklerini incelerseniz kafanızda Kanada hakkında daha net bir resim oluşacağına eminiz. Böylece herhangi bir konuda, bir uzmandan yardım istediğinizde daha genel konular hakkında bilginiz olacaktır. Bu içeriklerin bazılarının Kanada Geyikleri üyelerinin perspektifini taşıdığını, onların görüşleri olduğunu, Kanada’da yaşayan herkesi bağlamadığını da belirtelim.

Kanada’da Eğitim

Kanada ile ilgili eğitimle alakalı aklınıza gelebilecek bir çok şeyi aşağıdaki sayfa içerisinde topladık. Ayrıca bu sayfa içinde bulunan Eğitim Formunu doldurarak uzaman bir eğitim danışmanı arkadaşımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayfadaki video ve yazınların coğu günceldir ve yeni içeriklerle desteklenmeye devam edecektir.

Kanada’da Eğitim

Eğitim Formu

Kanada’da Göçmenlik

Kanada’da göçmenlik çok geniş bir konu ve kişiye, hikayesine, durumuna göre oldukça değişiklik gösteriyor. Ayrıca her eyaletin kendine ait bir göçmenlik programı da olabiliyor. İyi bir ingilizceye sahip değilseniz, kaynaklarından araştırma şansınız yoksa şansa bırakılmaması gereken bir konu. Muhakkak lisanslı ve güvenilir bir göçmenlik danışmanından yardım almak gerekebilir. Aşağıdaki sayfada göçmenlik hakkında bazı genel konulara dair bilgi video ve yazıları bulabilirsiniz. Bu içerikleri inceleyerek Kanada göçmenlik sistemi hakkında genel bir bilgiye sahip olacaksınız. Ayrıca yine sayfadaki göçmenlik formunu doldurarak dilerseniz lisanslı bir göçmenlik danışmanına ulaşabilirsiniz.

Göçmenlik

Quebec
Quebec

Kanada’da Yaşam

Kanada’ya yerleşmeden önce bilmeniz gereken bazı noktaları aşağıdaki yazıda topladık.

 

Kanada’ya Yerleşirken Bilmeniz Gerekenler Kılavuzu

Kanada’ya Taşınmadan Önce Öğrenmeniz Gereken 20 Bilgi

Kanada’ya Gelmek İsteyen Herkesin Bilmesi Gereken 10 Resmi Bilgi Kaynağı

Kanada’ya İlk Geldiğimizde Nelere Şaşırdık?

Uber Nedir? Nasıl Başlanır? Nelere Dikkat Etmeli?

Kanada’da Okul Öncesi Eğitim Sistemi

Çocuğum Yabancı Dil Öğrenebilecek mi?

Kanada’da Nasıl Profesyonel Mühendis Olunur?

Toronto’da Bir Gıda Mühendisinin Hikayesi

Kanada’ya Bebekle 12 Saat Yolculuk

Size Biraz Vancouver’ı Anlatayım

 

Köpeğimle İzmir’den Toronto’ya Yolculuk! Neler Yapmalısınız?

Kanada’da Emlak

Emlak

Toronto İçinde Ailelere En Uygun 5 Semt

Vancouver’da Kiralık Ev Nasıl Bulunur? Sahte İlanlara Dikkat!

 

 

 

Yorum bırak